Bitka v osade. Vzduchom lietali sekery, kamene a polená

Bitka v osade. Vzduchom lietali sekery, kamene a polená

RAKÚSY / Pred príchodom policajtov lietali vzduchom sekery, kamene aj polená. V piatok večer sa v osade v obci Rakúsy pohádalo viacero mužov. Taká veľká bitka tam nebola už roky. Zábery vo videu nie sú vhodné pre maloletých divákov.

"Prišli s nožami na nás z ničoho nič," uviedol jeden z obyvateľov. "My sme sa chránili, aby nás nezabili," povedal ďalší. Každá zo strán tvrdí svoje. Rómska hliadka si už ale poradiť nevládala, aj ona bola pod paľbou útokov, a tak poriadok prišli urobiť policajti. Najkľúčovejší bol rómsky špecialista. Pomery v osade veľmi dobre pozná a miestni ho rešpektujú, ale ľahké to nemal ani on. Aj ostatní policajti mali čo robiť, aby udržali emócie osadníkov pod kontrolou.

​ Pod tlakom boli aj samotní záchranári. Napriek vypätej situácii sa naplno venovali zraneným. V osade žije aj veľa slušných Rómov a tí ostali pokojní. Vlna kritiky sa od miestnych vzniesla najmä na zranených mužov. Vraj len dostali svoje, lebo práve oni majú často provokovať a útočiť na tých, ktorí poctivo pracujú a živia svoje rodiny. 

Dôvod útokov nikto nepozná. "Tu dôvod niekedy ani nie je. Lebo kým budú vyššie sociálne dávky ako výplaty, tak oni nemajú dôvod ísť do roboty," objasnil obyvateľ osady. "Stále len pijú, deťom nedávajú jesť," dodal ďalší. Podľa slov miestnych slušní sú voči provokatérom bezmocní. Ich správanie ovplyvniť nevedia. 

Najviac zranený muž akékoľvek obvinenia odmietol. Policajtom to vysvetlil hneď na mieste: "Ja som sa nepobil, ja neviem o ničom." Policajti mužov odviedli na oddelenie a situácia sa upokojila. Všetky okolnosti roztržky ďalej preverujú. 

V jednej z osád sa strhla bitka pre nálepku ľavicovej strany:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:35 TOP STAR
10:15 Nákupné maniačky
11:55 NOVÉ BÝVANIE
13:15 Simpsonovci XXII.
10:55 JAG IV.
12:00 Slobodní so záväzkami
12:30 Slobodní so záväzkami
11:20 Fix a Foxi
11:45 Albert spoznáva svet
12:00 Oskar v balóne
11:40 Vztah pro psa
13:15 Kid
15:15 Děda nebo trenér