Bitka v osade. Vzduchom lietali sekery, kamene a polená

Bitka v osade. Vzduchom lietali sekery, kamene a polená

RAKÚSY / Pred príchodom policajtov lietali vzduchom sekery, kamene aj polená. V piatok večer sa v osade v obci Rakúsy pohádalo viacero mužov. Taká veľká bitka tam nebola už roky. Zábery vo videu nie sú vhodné pre maloletých divákov.

"Prišli s nožami na nás z ničoho nič," uviedol jeden z obyvateľov. "My sme sa chránili, aby nás nezabili," povedal ďalší. Každá zo strán tvrdí svoje. Rómska hliadka si už ale poradiť nevládala, aj ona bola pod paľbou útokov, a tak poriadok prišli urobiť policajti. Najkľúčovejší bol rómsky špecialista. Pomery v osade veľmi dobre pozná a miestni ho rešpektujú, ale ľahké to nemal ani on. Aj ostatní policajti mali čo robiť, aby udržali emócie osadníkov pod kontrolou.

​ Pod tlakom boli aj samotní záchranári. Napriek vypätej situácii sa naplno venovali zraneným. V osade žije aj veľa slušných Rómov a tí ostali pokojní. Vlna kritiky sa od miestnych vzniesla najmä na zranených mužov. Vraj len dostali svoje, lebo práve oni majú často provokovať a útočiť na tých, ktorí poctivo pracujú a živia svoje rodiny. 

Dôvod útokov nikto nepozná. "Tu dôvod niekedy ani nie je. Lebo kým budú vyššie sociálne dávky ako výplaty, tak oni nemajú dôvod ísť do roboty," objasnil obyvateľ osady. "Stále len pijú, deťom nedávajú jesť," dodal ďalší. Podľa slov miestnych slušní sú voči provokatérom bezmocní. Ich správanie ovplyvniť nevedia. 

Najviac zranený muž akékoľvek obvinenia odmietol. Policajtom to vysvetlil hneď na mieste: "Ja som sa nepobil, ja neviem o ničom." Policajti mužov odviedli na oddelenie a situácia sa upokojila. Všetky okolnosti roztržky ďalej preverujú. 

V jednej z osád sa strhla bitka pre nálepku ľavicovej strany:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti
23:15 Nájomný vrah
01:00 Pravek útočí
20:10 Kráčajúca skala
22:00 Rozvod po francúzsky
00:30 SVET POD HLAVOU
20:10 Bez druhej šance
21:25 Bez druhej šance
22:40 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:15 Fakjů pane učiteli 2
22:15 Reportér
00:15 Zoolander No. 2