Evakuácia v Košiciach. Obyvateľov vystrašila plastová nádoba

Evakuácia v Košiciach. Obyvateľov vystrašila plastová nádoba

KOŠICE / Na Laboreckej ulici v Košiciach bola od rána mimoriadna situácia. Okoloidúci našiel v tráve pri miestnej pekárni podozrivú plastovú nádobu. Policajti boli v strehu a priestor uzavreli na niekoľko hodín.

Okolie podozrivého nálezu policajti okamžite uzavreli. Desiatky ľudí z bytovky evakuovali. "Sme raňajkovali, naraz nám zazvonili na dvere, že aby sme opustili byt a aby sme išli vonku. Nepovedali nám nič, len že sa musíme vysťahovať, že 4 hodiny budeme vonku," hovoria obyvatelia bytov. 

Na mieste zasahovalo množstvo policajtov. Policajnými páskami ohraničili bytovku zo všetkých strán. Pomáhali im aj hasiči. Z podozrivej nádoby, pripomínajúcej výbušný systém, trčali drôtiky, a tak hrozilo nebezpečenstvo výbuchu. "Polícia okamžite vykonala všetky potrebné opatrenia a na miesto sa dostavili všetky záchranné zložky," uviedla hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová. 

Keďže nikto netušil, čo plastová nádoba obsahuje, situáciu policajti nepodcenili a postupne vyviedli z bytov asi 80 ľudí. Obyvateľom poskytli hasiči evakuačný autobus. Niektorí tvrdia, že nádobu si všimli už včera. Podozrivá sa im však nezdala.

Predpoludním prišli na miesto pracovníci chemického laboratória. Postupovali mimoriadne opatrne. Nádobu otvorili oblečení v špeciálnych oblekoch a odobrali z nej vzorku. Akcii sa prizerali desiatky obyvateľov ulice i náhodní okoloidúci. O niekoľko minút bolo jasné, že nebezpečenstvo nikomu nehrozí.

"Prvotnou obhliadkou nebola potvrdená prítomnosť nebezpečnej látky, ani nástražného výbušného systému, podozrivý predmet bude prevezený na ďalšiu expertízu," dodáva Ivanová. Nádoba obsahovala neznámu tekutú látku. Policajti prípad naďalej vyšetrujú. Obyvatelia sa do svojich bytov vrátili krátko po jedenástej dopoludnia. Evakuácia teda trvala viac ako tri hodiny.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
10:00 Nová záhrada
10:55 Nezvyčajné domovy
12:15 Profesionáli VII.
09:45 Panelák IX.
11:05 Nákupné maniačky
12:30 Záchranári
10:30 Okido I.
10:45 Pat a Mat
10:55 Zabi nudu! II.
08:45 Jak změřit svět
10:55 Je prostě báječná
12:40 Kursk