Vyšiel so zbraňou na ulicu a začal strieľať na psy. Neodradilo ho, že sprevádzali skupinku ľudí

Vyšiel so zbraňou na ulicu a začal strieľať na psy. Neodradilo ho, že sprevádzali skupinku ľudí

DUNAJSKÁ STREDA / Muž vyšiel na ulicu so zbraňou v ruke a spustil streľbu na psov pred jeho domom. Neprekážalo mu, že tí sprevádzali skupinu osôb. Takto chcel zrejme vyriešiť problémy s túlavými psami.

Muž, ktorý býva neďaleko obecného úradu obce Pataš v okrese Dunajská Streda, vyšiel na ulicu so zbraňou v ruke a začal strieľať na psov. Vôbec mu neprekážalo, že v ich blízkosti sa nachádzali ľudia. 75-ročný dôchodca vytiahol vzduchovú pištoľ rovno na ulici, strieľať začal na psy, ktoré zvyknú ráno sprevádzať deti do školy. 

Video zo streľby skončilo na sociálnej sieti. Aj s komentárom, že "v dedine sa nedá postarať o túlavé psy, ale strieľať na ne v prítomnosti ľudí sa dá." Dôchodcu okoloidúci žiadali, aby po psoch nestrieľal. Ten po nich kričal, nech psa teda zatvoria. Žiaden zo psov nemal vôdzku. 

Starosta obce Pataš Ernest Takács vidí koreň problému v osade pri dedine. "Problémy sme nikdy s týmto pánom nemali. Ak by tie psy z osady nechodili do dediny, tak by sme nemali problémy. Toľko túlavých psov v obci nemáme a pravidelne robíme odchyt, obec sa touto problematikou zaoberala," tvrdí starosta obce.

"Prípad riešime ako priestupok proti verejnému poriadku. Prebieha preverovanie udalostí a výsluch muža," informuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trnave Mária Linkešová. Podľa starostu obce muž takto konal v dôsledku skratu, keď ho nahnevali štekajúce psy. Samotní dôchodca má pritom na dvore minimálne dvoch psov.

Namiesto lyžiarov si na zjazdovke vo Vysokých Tatrách užíval posledné chvíle na snehu medveď, viac sa dozviete v reportáži TV JOJ: 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:00 Cumlikátor
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:55 Vráť sa mi
19:25 Kinosála
19:45 Profesionáli VI.
16:50 Inkognito
18:00 Kosti V.
19:00 Kosti V.
17:15 Šeherezáda – nevypovedané príbehy
17:45 Petronela Jabĺčková
18:00 Labková patrola I.
16:30 Victor Davis: Cesta na vrchol
18:10 Jeden a půl rytíře
20:15 Malá říše