Špecializovaný trestný súd bude v pondelok rozhodovať o väzbe Mariana Kočnera

Špecializovaný trestný súd bude v pondelok rozhodovať o väzbe Mariana Kočnera

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / O väzbe pre Mariana Kočnera rozhodne už v pondelok Špecializovaný trestný súd v Pezinku. TV JOJ už informovala, že o Kočnerovej aktuálnej kolúznej väzbe a preventívnej väzbe pre ekonomickú trestnú kauzu podvodu na miliónových zmenkách bude príslušný súd rozhodovať 1. apríla 2019.

Už v pondelok ráno o 9:00 začne Špecializovaný trestný súd v Pezinku z vlastnej iniciatívy rozhodovať o Marianovi Kočnerovi, či naďalej trvajú väzobné dôvody pre obvineného Kočnera alebo už pominuli. Podľa doterajších informácií TV JOJ, mal Kočner pripravovať aj útek, preto je možné, že súd bude rozhodovať aj o útekovej väzbe. 

Kočner sedí vo väzbe pre zmenkovú kauzu. Navrhoval ju prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, ktorý s ňou uspel po sťažnosti na Najvyššom súde SR. ​

Kočner je ako jediný z obvinených z vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka väzobne stíhaný pre inú trestnú vec, ako aj údajní vykonávatelia, sprostredkovateľ či objednávateľ vraždy. Kočnera z vraždy obvinil vyšetrovateľ len nedávno, 8.marca 2019. Proti obvineniu podal sťažnosť, o ktorej zatiaľ dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR nerozhodol. 

​V súvislosti s obvinením Mariana Kočnera sa začalo hovoriť aj Jaroslavovi Haščákovi. Ten odmieta, že by mal niečo spoločné s vraždou Jána Kuciaka. Pozrite si reportáž

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:30 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
05:40 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
07:00 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:10 Zvláštne puto
05:05 Extrémna premena III.
05:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Já a ty
07:20 O myšce a medvědovi
08:50 Který je ten pravý?