Špecializovaný trestný súd bude v pondelok rozhodovať o väzbe Mariana Kočnera

Špecializovaný trestný súd bude v pondelok rozhodovať o väzbe Mariana Kočnera

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / O väzbe pre Mariana Kočnera rozhodne už v pondelok Špecializovaný trestný súd v Pezinku. TV JOJ už informovala, že o Kočnerovej aktuálnej kolúznej väzbe a preventívnej väzbe pre ekonomickú trestnú kauzu podvodu na miliónových zmenkách bude príslušný súd rozhodovať 1. apríla 2019.

Už v pondelok ráno o 9:00 začne Špecializovaný trestný súd v Pezinku z vlastnej iniciatívy rozhodovať o Marianovi Kočnerovi, či naďalej trvajú väzobné dôvody pre obvineného Kočnera alebo už pominuli. Podľa doterajších informácií TV JOJ, mal Kočner pripravovať aj útek, preto je možné, že súd bude rozhodovať aj o útekovej väzbe. 

Kočner sedí vo väzbe pre zmenkovú kauzu. Navrhoval ju prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, ktorý s ňou uspel po sťažnosti na Najvyššom súde SR. ​

Kočner je ako jediný z obvinených z vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka väzobne stíhaný pre inú trestnú vec, ako aj údajní vykonávatelia, sprostredkovateľ či objednávateľ vraždy. Kočnera z vraždy obvinil vyšetrovateľ len nedávno, 8.marca 2019. Proti obvineniu podal sťažnosť, o ktorej zatiaľ dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR nerozhodol. 

​V súvislosti s obvinením Mariana Kočnera sa začalo hovoriť aj Jaroslavovi Haščákovi. Ten odmieta, že by mal niečo spoločné s vraždou Jána Kuciaka. Pozrite si reportáž

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 Krimi
06:05 Noviny TV JOJ
07:00 Opatrovateľky v akcii
05:00 NA CHALUPE
05:40 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
06:45 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela
05:10 Extrémna premena II.
05:55 Extrémna premena II.
06:35 Fashion Hero: Svet módy trochu inak
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:25 Pinocchio
07:05 Loď lásky
09:00 Tajemství úspěchu