Pri čelnej zrážke zomreli obaja šoféri. Spolujazdec bojuje o život

25.03.2019 19:16 Noviny.sk Krimi

Pri čelnej zrážke zomreli obaja šoféri. Spolujazdec bojuje o život

PARDUBICE / Tragicky sa skončila v noci čelná zrážka osobných vozidiel pri východočeských Pardubiciach. Slovenský šofér neprežil, jeho spolujazdec je vo vážnom stave v starostlivosti lekárov vo fakultnej nemocnici.

Po náraze zostali z oboch áut vraky. Motory sa po náraze doslova premiestnili na predné sedadlá. "Čelný náraz bol pravdepodobne vo väčšej rýchlosti a podľa pokynov lekára sme vyprostili ťažko zranenú osobu, použili sme vyprosťovacie hydraulické zariadenie," uviedol veliteľ zásahu Roman Michek. 

​Dvaja slovenskí robotníci išli podľa informácií TV JOJ na nočnú smenu do pardubickej priemyselnej zóny. "Na mieste došlo k úmrtiu dvoch osôb, jedna bola prevezená do nemocnice v Hradci Králové," informovala Eva Maturová, hovorkyňa pardubickej polície. O život tam bojuje s ťažkými zraneniami 39-ročný Slovák, jeho 34-ročný kolega na mieste zahynul. Nehoda stála život aj 32-ročného českého vodiča druhého auta. "Vzhľadom na to, že nebolo zrejmé, koľko osôb cestovalo vo vozidlách, na miesto bol privolaný aj psovod, ktorý prehľadal okolie, či sa tam nenachádza niekto zranený," povedala Eva Maturová. Hoci sa to nakoniec nepotvrdilo, bilancia je aj tak tragická. 

Táto cesta, ktorú prezývajú aj stará pražská, je miestom častých nehôd, aj keď by sa dalo povedať, že je veľmi prehľadná. "Zažil som tých nehôd rádovo desiatky," dodal Roman Michek. 

Vodič na rovnom úseku z neznámych príčin zišiel z cesty a nabúral do stromu:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ - Bohumil Roub

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Noviny TV JOJ
06:30 SpongeBob v nohaviciach VIII.
07:05 Labková patrola I.
05:35 Súdna sieň
06:50 Súdna sieň
08:20 Adéla ještě nevečeřela
06:10 Veľké upratovanie: New York I.
06:55 Tajné životy boháčov IV.
07:45 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:10 Albert spoznáva svet
06:25 Albert spoznáva svet
06:40 Zubor Pompík
06:35 Napříč časem
08:25 Robin Hood
10:35 Diana