Vodič Kie sa snažil predbehnúť policajtov z Litvy, skončilo sa to nehodou

Vodič Kie sa snažil predbehnúť policajtov z Litvy, skončilo sa to nehodou

RUŽOMBEROK / Vo štvrtok podvečer sa pred Ružomberkom čelne zrazili dve autá. Vodič Kie sa snažil predbehnúť policajtov, pričom sa nestihol zaradiť. Litovskí policajti neváhali a vodičom poskytli prvú pomoc.

Dve autá sa čelne zrazili za ružomberskou mestskou časťou Biely Potok. Zdemolované vozidlá na niekoľko desiatok minút úplne zablokovali celú šírku vozovky. "Sme príslušníci polície z Litvy a vraciame sa z misie v Srbsku. Cestujeme na dvoch vozidlách," povedal policajt z Litvy Mindaugas Džermeika.

Asi kilometer pred Ružomberkom v smere od Donovál sa ich pokúsil predbehnúť vodič Kie. Kia sa v miernej zákrute nestihla zaradiť a čelne sa zrazila s oprotiidúcou Škodou Superb, pričom zachytila aj dodávkové vozidlo s litovskými policajtmi. Tí neváhali a zranených vodičov vytiahli z áut.

"Jeden z nich bol vážne zranený, tak som ho vytiahol von. Vyzeralo to, že to auto začne horieť," opisuje Džermeika. Päťdesiatšesťročného muža uložili do stabilizovanej polohy. Hasiči neskôr zistili, že dym, ktorý stúpal z áut bol len z vystrelených airbagov.

"Prvý z pacientov utrpel poranenie hrudníka a dolnej končatiny, druhý mal rovnako poranenia v oblasti hrudníka. Obaja boli pri vedomí a komunikovali," informuje hovorkyňa záchrannej skupiny Katarína Načiniaková. 

"Po zdokumentovaní nehody políciou sme autá odtiahli z cesty a sprejazdnili ju," dodal veliteľ zásahu Vladimír Kačník. 

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
15:10 Opatrovateľky v akcii
17:20 Dom za všetky peniaze
19:20 Simpsonovci XXVIII.
15:50 INKOGNITO
16:55 INKOGNITO
18:05 Amerika má talent XII.
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:50 Emka to vie - Pozor drogy!
14:55 Tygří oči
16:40 Láska na tři roky
18:30 Říše hraček