Policajti mali dať cyklistke pokutu za prekročenie rýchlosti. Pravda ale bola iná

14.03.2019 20:00 Noviny.sk Krimi

Policajti mali dať cyklistke pokutu za prekročenie rýchlosti. Pravda ale bola iná

KOLÁROVO / Na bicykli vraj prekročila rýchlosť, v skutočnosti to však bolo inak. Žena, ktorá nám ešte v pondelok tvrdila, že keď ju zastavili policajti, mala ochrannú prilbu na hlave, vo štvrtok priznala opak. Prispeli k tomu zábery z kamery mestskej polície. A keďže pod kamerou prechádza do Kolárova deň čo deň, sľúbila, že to už na bicykli bez prilby nebude.

"Rýchlo ideš s bicyklom," interpretovala upozornenie policajtov cyklistka, ktorá dostala v sobotu ráno pokutu, keď ju kolárovskí policajti zastavili po prejdení zhruba 200 metrov na štátnej ceste II. triedy mimo obce. A prekročenie rýchlosti na bicykli malo byť podľa nej dôvodom na 5 eurovú pokutu. Policajný záznam ale uvádzal pokutu za jazdu mimo obce bez prilby na hlave.

"Aj teraz mám prilbu, vždy ju mám," tvrdila pre TV JOJ cyklistka ešte v pondelok, vo štvrtok svoje vyjadrenie opravila. Kamera mestskej polície na moste, pri vjazde do Kolárova pani Katarínu totiž zachytila. Postava na zábere, idúca na bicykli z mosta, je podľa policajného facebooku ona a záznam z inkriminovanej soboty. Videla ho aj pani Katarína a jej manžel. Aj keď farba jej prilby je sivá, tak ako niečo na hlave cyklistky, sama nám dnes priznala svoje zlyhanie. "Nie nemala som prilbu, zabudla som ju, ospravedlňujem sa," povedala Katarína. Na to, že práve prilba by mame troch detí v prípade nehody mohla zachrániť život, vtedy nemyslela. "Ja som tam nebol, môžem povedať len to, čo povedala manželka," dodal manžel. 

Policajný status na sociálnej sieti s expresívnym nadpisom Klamárka na bicykli mal byť o potvrdení práce mužov zákona, samotný text ale zbytočne vyvolal najmä nenávistné komentáre v súvislosti s jej slabšími znalosťami slovenčiny. Pani Katarína medzitým oľutovala svoje slová a manžel ju dokonca vzal na policajnú stanicu. "Cyklistka prišla na obvodné oddelenie policajného zboru do Kolárova, kde sa policajtom ospravedlnila," potvrdila Renáta Čuháková, hovorkyňa KR PZ Nitra. Jej manžel sa v mene celej rodiny sms-kou ospravedlnil prostredníctvom TV JOJ aj divákom.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Láska stojí za všetko
23:00 Neporaziteľný: Návrat kráľa
00:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
01:25 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
01:55 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Vraždy, ktoré šokovali
00:05 Vraždy, ktoré šokovali
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Timothy ide do školy
22:20 Dívka z románu
23:55 Hele Muppete, kdo tady vraždí?
01:20 Vrtěti ženou