Vlak zrazil mladíka. Zázrakom prežil, utrpel ale devastačné poranenia nôh

Vlak zrazil mladíka. Zázrakom prežil, utrpel ale devastačné poranenia nôh

DUBOVÁ / PODBREZOVÁ - Záchranári na strednom Slovensku krátko pred polnocou bojovali o život 19-ročného mladíka. Na trati medzi Dubovou a Podbrezovou ho zrazil osobný vlak. Keď k zranenému prišli záchranári, bol pri vedomí, utrpel však devastačné poranenia nôh s nezvratnými následkami.

Nešťastie sa stalo ešte pred polnocou, osobný vlak smeroval z Brezna do Banskej Bystrice. Krátko pred zrážkou išiel podľa polície vlak zhruba 60 km rýchlosťou.

"Rušňovodič ho zbadal 30 metrov pred sebou, ako leží v koľajisku," uviedla policajná hovorkyňa Mária Faltániová.​ Aj napriek tomu, že okamžite zatiahol rýchlobrzu, zrážke už nezabránil.

Devätnásťročného mladíka našli záchranári ležať v koľajisku, aj napriek hrozivej zrážke s vlakom náraz akoby zázrakom prežil. Bol pri vedomí, no utrpel devastačné poranenia dolných končatín. "Záchranári ho museli uviezť do umelého spánku a vo vážnom stave ho transportovať do nemocnice," dodala hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. 

K zrážke došlo krátko pred polnocou, na pomerne odľahlom mieste, ďaleko od obydlí. Nie je jasné ako sa tam mladík dostal, ľudia ho údajne videli kráčať po trati už pri Predajnej, vzdialenej od miesta zrážky niekoľko kilometrov. Podľa polície mal mladík viac ako jedno promile alkoholu v krvi. V tomto prípade začali trestné stíhanie za ublíženie na zdraví. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:25 TOP STAR
12:45 IQ TAXI
13:20 NOVÝ ŽIVOT
11:35 NA CHALUPE
12:50 Prvé oddelenie
13:15 Prvé oddelenie
12:00 Kosti VII.
13:00 Kosti VII.
14:00 Vražedné čísla I. + II.
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
12:55 Kikirikí
11:40 Zoolander
13:20 Barva vítězství
15:45 Moliere