Jasno
10°
Bratislava
Frederik
25.2.2024
Šokujúci prípad z Nitry. Rodičia chceli svoju dcéru predať za 1500 eur
Zdielať na

Šokujúci prípad z Nitry. Rodičia chceli svoju dcéru predať za 1500 eur

BRATISLAVA / Šokujúci prípad riešila koncom februára národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii. Rodičia len 12-ročného dievčaťa sa dohodli s iným párom, že im dieťa predajú na sobáš za 1 500 eur. Dve ženy a dvoch mužov z Nitry a zo Zlatých Moraviec už vyšetrovateľ obvinil zo zločinu obchodovania s ľuďmi.

Hovorkyňa Prezídia Policajnému zboru Denisa Baloghová uviedla, že 37-ročnému Marekovi R., 36-ročnej Márii R., 39-ročnému Slavomírovi K. a 39-ročnej Adriane K. hrozí trest sedem až 12 rokov, stíhaní sú na slobode.

U našich susedov sa stal podobný prípad, žiaľ, mal tragickú dohru.

Deň pred sv. Valentínom zasahovali policajti aj v prípade účelového manželstva. Ako upozornila Baloghová, od toho skutočného sa líši tým, že je uzatvorené pre pobyt cudzinca v európskej krajine. Dvadsaťjedenročná Medzilaborčanka sa za 1 200 libier v škótskom Glasgowe vydala za 26-ročného Pakistanca. Manžel, samozrejme, požiadal o povolenie na pobyt za účelom zlúčenia rodiny, čím zároveň mohol získať aj možnosť voľného pohybu v krajinách Európskej únie. S cestou a prípravou jej pomáhala ďalšia žena, 38-ročná Medzilaborčanka. Obidve už čelia obvineniam z prevádzačstva. Slovenkám hrozí trest na dva až osem rokov.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy