Psa niekto uviazal na odľahlom mieste k stromu. Zomieral v bolestiach, nemohol si ani ľahnúť

Psa niekto uviazal na odľahlom mieste k stromu. Zomieral v bolestiach, nemohol si ani ľahnúť

GALANTA / Mimoriadne krutým spôsobom sa niekto zbavil zhruba ročného kríženca. Psík, ktorého uviazali o strom na odľahlom mieste, zomieral v bolestiach. Stalo sa to pri obci Malá Mača. Prípadom sa už zaoberá polícia.

V blízkosti potoka, stovky metrov za dedinou, v poli niekto uviazal o strom zhruba 12-mesačného kríženca a nechal ho napospas osudu. Zviera sa nedokázalo pre krátku vôdzku ani pohnúť. "On si nevedel, chudák, ani ľahnúť. Mohol len sedieť a hlavu musel mať iba vo vzduchu," povedal zástupca Útulku zvierat František Kubíček.

Navyše bez jedla a vody musel pes trpieť dlhé hodiny a dni. Podľa predbežných zistení k stromu ho doviedli v zime a uhynul zhruba pred mesiacom. "Zrejme niekedy na prelome roka ho musel páchateľ vyviazať," dodal Kubíček. 

Telo zvieraťa už bolo v rozklade. Ide o miesto, kam ľudia najmä v zime nechodia a až v sobotu ho náhodne našli okoloidúci. Dobrovoľníci z útulku kontaktovali políciu. "Poverený policajt začal trestné stíhanie pre prečin týrania zvierat," povedala policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

"To zviera bolo de facto kostra obtiahnutá kožou, musel tu trpieť hladom a smädom," dodal Kubíček. 

Skúsený špecialista z útulku na krutosť, akým spôsobom sa niekto zvieraťa zbavil, len ťažko hľadal slová. Pes očipovaný nebol a okolo krku mal čierny obojok.

Ak viete komu kríženec patril, kontaktuje políciu alebo útulok zvierat. "Ide o kríženca, zrejme staforda mierneho s bielym znakom na hrudi, aby poslali typ," vyzval Kubíček. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:40 Noviny TV JOJ
06:30 SpongeBob v nohaviciach VIII.
05:35 Súdna sieň
06:50 Súdna sieň
08:20 Adéla ještě nevečeřela
05:50 Najlepší hamburger na svete
06:10 Veľké upratovanie: New York I.
06:55 Tajné životy boháčov IV.
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:10 Albert spoznáva svet
06:35 Napříč časem
08:25 Robin Hood
10:35 Diana