Šalianski hasiči vytiahli zo studne telo nevládneho muža

Šalianski hasiči vytiahli zo studne telo nevládneho muža

DIAKOVCE / Šalianski hasiči museli pomôcť vytiahnuť z vody, z hĺbky 4 metrov, v Diakovciach nevládnu osobu zakliesnenú medzi vodovodné potrubie. Majiteľ domu, ktorého videli naposledy v nedeľu popoludní, po vytiahnutí zo studne už nejavil známky života.

"Videl som tu sanitku, hasičov. Všetko som videl, ale nešiel som tam," hovorí obyvateľ Diakoviec. Bez známok života našiel v pondelok na poludnie vnuk svojho starého otca v studni rodinného domu v pokojnej časti Diakoviec. Sedemdesiatšesťročný dôchodca býval s manželkou, ktorá podľa informácií od ľudí z dediny má byť v týchto dňoch na liečení mimo okresu.

Barla, pomocou ktorej sa muž pohyboval, ležala neďaleko studne z betónových skruží. "Boli sme povolaní do obce Diakovce, na technický zásah, vyprostenie nevládnej osoby zo studne, asi tak v hĺbke štyroch metrov sa nachádza zakliesnená osoba o trubky vodovodné," uviedol riaditeľ haZZ ŠaľaˇĽubomír Tuška. 

Studňa s približne metrovým priemerom zrejme slúžila na rozvod vody do rodinného domu. Dôchodcu z nej museli vybrať hasiči. "Pôvodný zámer bol, že lanom, ale veliteľ rozhodol, že ľahšie bude tým spôsobom, že studňu napustíme vodou, a tým pádom nám tu osobu vyzdvihlo až na povrch," dodal Tuška. 

Lekár, ktorý prišiel na miesto, konštatoval v prípade majiteľa domu už len smrť. Na mieste zasahovala aj polícia, technik prišiel zaistiť stopy. Ako sa nebohý muž dostal do studne, bude predmetom vyšetrovania. "Polícia okolnosti prípadu vyšetruje ako prečin usmrtenia, presná príčina tragédie bude známa po pitve," uviedla policajná hovorkyňa krajskej polície v Nitre Renáta Čuháková. 

Pri požiari domu zomrela žena, jej telo vytiahli zo zadymenej izby susedia. Pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:50 Fórky, vtipky XXVIII.
19:20 Fórky, vtipky XXVIII.
19:50 ŽREBOVANIE
19:00 Najlepšie torty
20:10 Vtierka Castle II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York V.
19:10 Knihy od Stonožky
19:25 Barbapapa II.
19:35 Volám sa Caillou V.
18:20 Paddington 2
20:15 Café Society
21:55 Belle