Lyžiarsky výcvik so spolužiakmi už nedokončil. Zo svahu ho s vážnymi zraneniami previezol vrtuľník

Lyžiarsky výcvik so spolužiakmi už nedokončil. Zo svahu ho s vážnymi zraneniami previezol vrtuľník

VRÁTNA DOLINA / Horskí a leteckí záchranári pomáhali pri vážnom úraze priamo na lyžiarskom svahu vo Vrátnej doline. Jakub, ktorý bol s triedou na lyžiarskom výcviku, spadol počas zjazdu a niekoľko metrov sa šúchal dolu svahom. Vážne zraneného školáka vrtuľník previezol do Martinskej nemocnice.

Pätnásťročný Jakub lyžoval vo Vrátnej na Pasekách na zjazdovke ale tak nešťastne spadol, že zostal v bezvedomí. Stredoškolák bol so spolužiakmi na lyžiarskom výcviku, na hlave mal aj prilbu. Pustil sa dolu svahom, no nabral príliš vysokú rýchlosť. Chlapcovi, ktorý bol v bezvedomí, okrem horských záchranárov letel na pomoc aj vrtuľník. "V krátkej dobe bol pri nás vysadený aj lekár, bol transportovaný na heliport a následne transportovaný do Martina," povedal Andrej Bárdy príslušník Horskej záchrannej služby Malá Fatra Vrátna.

Na svahoch vo Vrátnej by mali byť lyžiari momentálne veľmi opatrní. "Na mnohých miestach sa nachádzajú ľadové platne jednoznačne by lyžiari mali prispôsobiť jazdu podmienkam a nemali by riskovať," upozornil Bárdy. Začiatkom týždňa horskí záchranári pátrali aj po turistovi, ktorý sa v Malej Fatre stratil. Zo Štefanovej cez Stoh chcel 41-ročný turista prejsť až do Kraľovian. Pri sebe nemal ani svetlo, našli ho až v blízkosti Žobráka. "Bol vysilený, avšak ešte dokázal zostupovať so záchranármi," dodal k záchrannej akcii Bárdy zo HZS. 

K vážnemu úrazu došlo aj pred pár dňami v lese. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:20 POLICAJTI V AKCII
11:20 DIVOKÉ KONE
09:50 Simpsonovci XXIV.
10:20 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:15 Mutanti II.
09:40 Policajt z L.A.
10:55 JAG IV.
12:00 Columbo
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
09:50 Dobrou noc a hodně štěstí
11:35 Love and Mercy
13:45 Tankový prapor