Zadržali Norberta K., ktorého považovali za posledného pápayovca. Na políciu údajne prišiel sám

Zadržali Norberta K., ktorého považovali za posledného pápayovca. Na políciu údajne prišiel sám

VEĽKÝ MEDER / Muž, ktorý ako jediný prežil mafiánsky masaker v Dunajskej Strede, si tento týždeň poriadne skomplikoval život. Štyridsaťštyriročného Norberta polícia zadržala po tom, čo mal rozbíjať kaderníctvo, v ktorom pracuje jeho manželka.

Incident sa odohral v stredu večer v neďalekom kaderníctve vo Veľkom Mederi. Podľa majiteľa prevádzky bol agresor pod vplyvom alkoholu a do podniku prišiel v ten deň opakovane. Dôvodom je vraj skutočnosť, že sa stal partnerom jeho manželky, ktorá od neho odišla minulý rok. "Tretíkrát už prišiel dnu a povedal, že nás zabije," vyjadril sa majiteľ prevádzky. Slovná potýčka údajne prerástla do rozbíjania interiéru. Ktosi z prítomných dokonca vyhotovil zvukovú nahrávku. 

Kontroverzného muža, ktorý kedysi podnikal so zavraždeným bossom Dunajskostredského podsvetia Tiborom Pápayom, podľa svedkov policajti neodviedli hneď. Neskôr vraj sám prišiel na obvodné oddelenie. "Poverený policajt ho po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinil z prečinu výtržníctva v súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania," informovala policajná hovorkyňa Mária Linkešová. 

Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky. Súd by mal v jeho prípade rozhodnúť do konca víkendu, keďže polícia predložila spis v tzv. super rýchlom konaní. Do rozhodnutia súdu zostáva obvinený v cele policajného zaistenia.  

Norbert K. bol jediným mužom, ktorému sa v roku 1999 podarilo prežiť vyrovnávanie si účtov v podsvetí. Pri poprave v bare Fontána prišlo o život 10 popredných členov gangu Pápayovcov. Norbert z reštaurácie odišiel pár minút pred streľbou. Neskôr sa ho viackrát pokúsili zabiť.

V mafiánskej kauze Šátorovcov vypovedal aj policajný šéf Lučanský. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Rozum v hrsti
22:00 HESLO
23:00 Hawaii 5.0 VII.
20:10 Akty X
22:50 Hranice
01:10 Hviezdna brána III.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
20:55 Príbehy dvoch myší II.
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
20:15 Pokrevní mstitel
22:10 Síla života
00:10 Kosti a skalp