Ženám sa vyhrážal pred obchodným centrom. Chcel ich znásilniť a zabiť

Ženám sa vyhrážal pred obchodným centrom. Chcel ich znásilniť a zabiť

BRATISLAVA / Policajti zadržali 47-ročného muža, ktorý sa vyhrážal dvom ženám znásilnením a zabitím. Stalo sa to pred pár dňami na parkovisku jedného z bratislavských obchodných centier. Odborníci zdôrazňujú, aby sa takéto správanie neprehliadalo. Môže sa tak predísť vážnym situáciám.

V utorok, po deviatej hodine večer stáli ženy pri autoumyvárke na parkovisku obchodného centra na Pestovateľskej ulici. Podľa polície k nim pristúpil 47-ročný muž, ktorý im začal dávať sexuálne návrhy. Ženy túto ponuku samozrejme odmietli. To muža zrejme vyprovokovalo a začal sa im vulgárne vyhrážať znásilnením a zabitím. Ženy rýchlo nasadli do áut a o svojej nepríjemnej situácií oboznámili políciu. 

"Muž z miesta odišiel, avšak na základe dobrej miestnej znalosti hliadky policajného zboru bol v krátkom čase zadržaný a obmedzený na osobnej slobode,"  vyjadril sa policajný hovorca Michal Szeiff. 

Policajti obvinili z trestného činu nebezpečného vyhrážania Milana N. z Trnavy. "Zároveň bolo preukázané, že muž sa v minulosti násilnej trestnej činnosti už dopustil a bol za ňu aj právoplatne odsúdený," pokračoval Szeiff. 

Nie vždy to žiaľ zostane len pri slovách. Podľa doteraz známych štatistík došlo za minulý rok na Slovensku ku viac ako 600 znásilneniam. Z toho objasnená bola doteraz viac ako polovica. Podľa odborníkov teda nie je najmúdrejšie takéto správanie prehliadať, pretože nevieme vopred predvídať ako ďaleko je osoba schopná zájsť. 

Podľa sexuologičky je pre takýchto mužov často vzrušujúce práve odmietnutie. V mnohých prípadoch teda páchateľ doslova túži potom, aby sa žena bránila a posielala ho preč. "To je voda na jeho mlyn. To vlastne povzbudzuje to jeho vzrušenie a povzbudzuje to jeho sexuálne systémy, aby on pokračoval," dodala k celej veci sexuologička Danica Caisová.

Počas diskotéky došlo k brutálnemu znásilneniu mladého dievčaťa. Viac v reportáži:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:50 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:35 TOP STAR
10:55 Áno, šéfe! USA V.
12:15 Profesionáli
13:15 Simpsonovci VII.
10:30 Nákupné maniačky
11:55 VLCI
13:00 Ochrana svedkov II.
11:05 Rybičky Flip a Flap
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ
10:50 Zkratky ke štěstí
12:40 Všechno musí pryč
14:30 Zůstaň nablízku