V budove potravín našli mŕtveho muža. Jeho priateľka ležala vedľa neho vo vážnom stave

V budove potravín našli mŕtveho muža. Jeho priateľka ležala vedľa neho vo vážnom stave

DIVIAKY NAD NITRICOU / Hasičom a záchranárom sa v obci Diviaky nad Nitricou naskytol nepríjemný pohľad. V budove potravín našli mŕtveho 56-ročného muža. Pri ňom ležala vo vážnom stave jeho priateľka. Obaja tu žili a v noci si kúrili propan-butánovými fľašami. Keď prišli záchranári na miesto, izba bola plná plynu.

"V objekte sa nachádzali dve osoby, pričom jednu osobu transportovali v sanitke lekárskej služby prvej pomoci, pretože sa nadýchala plynu, druhá osoba sa nachádzala vo vnútri," uviedol Patrik Vanek, veliteľ zásahu HaZZ Prievidza. Žena s mužom v dome prespávali. Osudným sa im stalo pravdepodobne to, že si kúrili s propan-butánovými fľašami.

"Vo vnútri sa nachádzali dve 15-kilové fľaše, jedna 5-kilová a jedna 30-kilová fľaša, ktoré boli napojené na ohrievače," informoval Patrik Vanek. Žena (56) má v budove prenajaté potraviny. V zadných priestoroch aj bývala spoločne s priateľom. "Chvalabohu, prišli známi, ktorí ich našli, tak aspoň jednu osobu sa podarilo zachrániť," povedal Vladimír Pružinec, starosta obce. Mužovi (56) už hasiči a záchranári pomôcť nedokázali. Majiteľku potravín transportovali do nemocnice. "Pacientka bola privezená pri vedomí,  ale dezorientovaná a nevedela o sebe uviesť niektoré informácie. Momentálne sa jej vracia vedomie, je na kyslíku a hospitalizovaná," dodal primár Jozef Kubík, oddelenie pľúcnych chorôb, nemocnica Bojnice. 

Ako dlho plyn v miestnosti, v ktorej spali unikal, nateraz známe nie je."Je veľmi úzka hranica medzi toxickou dávkou a smrteľnou dávkou. Odkysličí sa celý organizmus, v prvom rade mozog, srdce a v podstate nastáva zástava srdca a zadusenie," objasnil primár. Čo presne sa v budove stalo určí až ďalšie vyšetrovanie. "Muselo to zhasnúť. Bolo to originál kupované na vykurovanie, buď hadička sa vyvliekla, alebo niečo sa muselo stať," dodal starosta. 

V centre Paríža si vyžiadal výbuch plynu tri ľudské životy:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Prvé oddelenie
05:20 Krimi
05:50 Noviny TV JOJ
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Miláčikovo
05:25 Kutyil s.r.o.
06:10 Presne takto o rok I.
06:55 Presne takto o rok I.
05:00 Zatancuj si s Nely
05:05 Rybičky Flip a Flap
05:15 Tashiho svet
06:00 Až vyjde měsíc
07:40 Cesta za snem
09:25 Osudová láska