Pri požiari chaty boli bezradní aj hasiči. Zabránili ale šíreniu ohňa do lesa

Pri požiari chaty boli bezradní aj hasiči. Zabránili ale šíreniu ohňa do lesa

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Nočný výjazd spišskonovoveských hasičov smeroval do lesov medzi Hnilčík a Markušovce. Rodine tam ľahla popolom chata, ktorú budovali päť rokov. Majitelia majú vážne podozrenie, že plamene vznikli úmyselne.

Rodina chatu stavala približne päť rokov. Do jej výstavby investovali tisíce eur. Prednedávnom ju vykradli. Minulý týždeň sem preto dali majitelia bezpečnostné kamery. Tie boli v noci nefunkčné, preto sem majiteľ s kamarátom vyrazil, na kontrolu. Už pri príjazde videli silnú žiaru. "Už to bolo dosť veľké, už sa mi to ani nepodarilo hasiť s prístrojmi," uviedol majiteľ chaty Patrik. 

Na pomoc zavolali hasičov, ktorí už boli taktiež bezradní. Okrem chaty horeli aj stromy okolo nej. Profesionáli tak zabránili lesnému požiaru a dohasili torzo chaty. Prácu tu mali na približne štyri hodiny. "Po našom príchode k požiarovisku bol požiar v treťom štádiu horenia. Zasahovali sme s dvoma cisternami, šiesti príslušníci," uviedol veliteľ hasičského zásahu František Mrovčák. Pri požiari sa nikto nezranil a príčina vzniku je v štádiu vyšetrovania. Vylúčené nie je ani cudzie zavinenie.

Podobný prípad sa stal aj prednedávnom.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:45 Skryté čísla
01:40 INKOGNITO
03:40 Rodinné záležitosti
22:35 Rallye smrti 2050
00:35 Hviezdna brána III.
01:35 Súboj kúzelníkov I.
23:00 TIPOS INFO
23:05 Tajomstvá a lži I.
00:00 Spackané plastické operácie: Po zákroku II.
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi
23:40 Albert spoznáva svet
21:55 Barva pleti
23:55 Alibi na klíč
01:25 Zabít pro pana Perkinse!