Explózia v nelegálnej pálenici. Muži utrpeli vážne zranenia

Explózia v nelegálnej pálenici. Muži utrpeli vážne zranenia

VIESKA NAD ŽITAVOU / Výbuch v nelegálnej pálenici nastal v nedeľu neskoro večer. Traja muži skončili po explózií s vážnymi zraneniami v nemocnici. Vyšetrovateľ už začal vo veci trestné stíhanie.

V nedeľu večer v obci  Vieska nad Žitavou došlo k výbuchu v nelegálnej pálenici. V tom čase tam traja muži narábali s podomácky vyrobeným destilačným zariadením. Päťdesiatdvaročný Jozef pálil pálenku spolu s dvomi synovcami. Destilačné zariadenie, ktoré mali vyrobené podomácky však zrejme počas toho explodovalo. Išlo o taký silný výbuch, že vystrašil aj susedov.  

Na miesto dorazili všetky záchranné zložky. Explózia zranila strýka a dvoch bratov 40 a 43-ročného. Utrpeli viaceré popáleniny, previezli ich do nemocníc. 

Utrpeli popáleniny rôzneho rozsahu, najťažšie bol popálený muž, ktorého uviedla posádka do umelého spánku a transportovala v kritickom stave na kliniku popálením. Štyridsaťtriročný muž bojuje o život, podľa informácií TV JOJ má popáleniny asi na 60% tela. "Kriminalistický technik zaistil na mieste stopy, ktoré budú podrobené expertíze," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. Na miesto prišli policajti aj v pondelok, pričom dokumentovali miesto nehody. Za prítomnosti znalcov z Kriminalisticko-expertízneho ústavu vykonali aj obhliadku. "Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví," dodala Bruchterová. Technici z miesta vo vreciach odnášali veci.  Prečo došlo k výbuchu je stále v štádiu vyšetrovania. O tom, že by v doma vyrábali pálenku susedia netušili.

Obrovský výbuch sa stal aj v Orovnici. Zasiahol garáž aj dom: 

Zdroj: noviny.sk/

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:40 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
10:40 DVOJIČKY
11:35 Áno, šéfe USA III.
12:30 NA CHALUPE
10:50 Nákupné maniačky
12:00 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
09:35 Hluboká voda
11:30 Skoro dospělá
13:10 Rivalky na hrazdě