Finta, ktorú používajú podvodníci na východnom Slovensku. Naleteli by ste?

Finta, ktorú používajú podvodníci na východnom Slovensku. Naleteli by ste?

VRANOV NAD TOPĽOU / Vranovskí policajti vyšetrujú podvod, ktorého sa dopustil zatiaľ neznámy páchateľ. Od dôchodkyne sa snažil podvodom vylákať nemalé peniaze. Navyše ju veľmi vystrašil. Do telefónu jej povedal, že jej syn spôsobil ťažkú autonehodu. Ona, aby mu pomohla, mu mala poslať takmer 2000 eur.

Podvodník aj tentoraz použil starú známu fintu. Dôchodkyni telefonoval so slovami, že je lekár a jej syn mal vážnu autonehodu, pri ktorej sa zranil nielen on, ale aj ďalšie dve ženy z Maďarska. "Páchateľ žene uviedol, že jej syn je v nemocnici a že zranené ženy nebudú kontaktovať políciu v prípade, ak dostanú peniaze. Páchateľ ďalej žene oznámil, má poslať 1800 eur na dohodnutá adresu a s nikým o tom nemá hovoriť," povedala policajná hovorkyňa v Prešove Jana Ligdayová. 

Ženu telefonát neznámeho muža tak vystrašil, že jej ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o podvod. Až vo chvíli, keď už chcela poslať peniaze ju zamestnanci pri priehradke upozornili, aby si podozrivú informáciu radšej overila u príbuzných. Keď im zavolala, zistila, že všetci sú v poriadku. Všetko napokon dobre dopadlo a staršia pani o peniaze našťastie neprišla. "Vranovský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu, ktorého sa dopustil zatiaľ neznámy páchateľ," dodala Ligdayová. 

Podvody dôchodcov sú v posledných rokoch na vzostupe. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
17:25 ZÁCHRANÁRI
15:50 Najlepšie svetové videá V.
16:45 Profesionáli II.
17:45 Súdna sieň
16:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
18:00 Kosti VIII.
16:10 Malý Elvis a priatelia
16:35 Príšerky zo skúmavky
16:50 Pat a Mat
14:30 Skleněný zámek
16:45 Život ryb
18:25 Ztracený ráj