Muž skončil po hádke s bodnými ranami. Jeho priateľka ale záchranárov neprivolala

Muž skončil po hádke s bodnými ranami. Jeho priateľka ale záchranárov neprivolala

ŽILINA / Na okresnom súde v Žiline pokračovalo pojednávanie s matkou dvoch detí, ktorá čelí obžalobe z vraždy v štádiu pokusu. Minulý rok v apríli mala Veronika po hádke bodnúť svojho vtedajšieho partnera do krku. Záchranárov ale neprivolala.

Podľa obžaloby 25- ročného Mária priviezli v noci autom do žilinskej nemocnice. Na krku mal bodné rany, nedokázal rozprávať a šlo mu o život. Jedna z rán zasiahla dýchacie cesty. "Stav si vyžadoval chirurgický zákrok a prevoz do nemocnice v Martine," vyjadril sa riaditeľ KR PZ Žilina Aurel Gonščák. 

"Obaja boli pod vplyvom psychotropných látok, ona na neho zaútočila a spôsobila mu tri bodné zranenia," vyjadrila sa policajná vyšetrovateľka Hana Kubalová. Mário sa z najhoršieho dostal. Veronika, ktorá už v minulosti bola stíhaná za krádeže, je od apríla vo vyšetrovacej väzbe. Obhajoba chce preukázať, že nešlo o úmyselný trestný čin. 

"Som presvedčený, že v priebehu konania toto preukážeme, a že skutok bude prekvalifikovaný na ťažkú ujmu na zdraví," uviedol obhajca obžalovanej Dušan Chlapík.  Na súde naposledy vypovedali znalci z odboru zdravotníctva. "Popisovali verzie, ako mohlo dôjsť k poraneniu poškodeného,"  uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Lenka Belavá. 

"Vzniklo to sporom vzájomným napadnutím, náhodou sa dostala k zbrani -  k nožu. Jej útoky ale boli málo intenzívne, vôbec by nedošlo k vražde," dodal Chlapík. Pojednávanie sudca odročil na polovicu februára, v pláne má vypočuť ďalších znalcov a čítať znalecké posudky. 

Pozrite si reportáž o ďalšom brutálnom útoku. Žena dobodala svojho druha do chrbta: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
09:45 Súdna sieň
06:35 Súdna sieň
07:40 Profesionáli III.
08:40 Simpsonovci XVI.
06:50 MacGyver
08:10 Panelák
09:35 JAG V.
06:50 Máša a medveď II.
07:00 Rapotáčik
07:10 Agi Bagi
06:00 Náhradní plán
07:35 Domácnost naruby
09:15 Příběh jedné jízdy