Povyskakovali z kamióna a dali sa na útek. Polícia zadržala 6 migrantov

Povyskakovali z kamióna a dali sa na útek. Polícia zadržala 6 migrantov

BARDEJOV / V Bardejove vo štvrtok večer policajti dolapili nelegálnych migrantov. Tí povyskakovali z kamióna, v ktorom sa viezli a dali sa na útek. Prípad prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii.

Udalosť sa odohrala v areáli jednej z bardejovských firiem. Po otvorení kamióna, ktorý dorazil zo Srbska, z návesu povyskakovali neznámi ľudia a dali sa na útek. Pracovníci firmy kontaktovali ihneď políciu, ktorá do pátrania po šestici neznámych zapojila aj psovodov. Policajné psy zachytili stopu nad salašom smerom na Bardejovské kúpele. Zakrátko štyroch cudzincov zadržali bardejovská PMJ a mladí muži putovali na obvodné oddelenie.

​Prípad si prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácií. Štyria muži neskôr vo výpovedi uviedli, že pochádzajú z Afganistanu. Do kamióna sa dostali údajne v Srbsku bez vedomia vodiča.

Sú to mladí ľudia. Jeden z nich sa dokonca narodil v roku 2004. Cestovať mali z Afganistanu cez Irak, Turecko, Grécko a Srbsko. Na Slovensko v kamióne cestovali až do bardejovskej firmy neuveriteľné tri dni.

Osud detských migrantov je neľahký a ich domovom sa stáva ubytovňa v Medzilaborciach:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:50 POLICAJTI V AKCII
17:00 NOVINY O 17:00
17:25 ZÁCHRANÁRI
15:50 Najlepšie svetové videá V.
16:45 Profesionáli II.
17:45 Súdna sieň
16:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
18:00 Kosti VIII.
15:45 Lovci drakov
16:10 Malý Elvis a priatelia
16:35 Príšerky zo skúmavky
14:30 Skleněný zámek
16:45 Život ryb
18:25 Ztracený ráj