Nehoda na železničnom priecestí: Po zrážke s kamiónom hlásia 7 zranených

11.01.2019 08:11 Noviny.sk Krimi

Nehoda na železničnom priecestí: Po zrážke s kamiónom hlásia 7 zranených

PODVYSOKÁ / V katastri obce Podvysoká v okrese Čadca sa štvrtok večer stala vážna dopravná nehoda. Zrazil sa tam kamión s osobným vlakom, ten sa následne vykoľajil a dva vagóny sa prevrátili.

Vlak krátko pred ôsmou hodinou večer smeroval z Čadce do Makova, v tom čase sa k priecestiu blížil český kamión. Päťdesiatpäťročný vodič ale nezastavil. Po zrážke s nákladným autom sa vlak vykoľajil. Kamión totiž nabúral do pravých predných dverí. Vo vlaku sa bezmála viezlo 70 ľudí. Na miesto po nahlásení nehody okamžite dorazili záchranári aj policajti. Cestujúcich vyslobodzovali hasiči.

Pri nehode sa zranilo sedem ľudí. Na mieste zasahovala takmer dvadsiatka hasičov z Turzovky a Čadce a členovia dobrovoľného hasičského zboru.

Cestujúci sa po nehode o niekoľko minút dostali z vykoľajeného vlaku von. "Nachádzali sa mimo miesta udalosti,"  informovali hasiči na facebooku. Na miesto vyslali aj evakuačný autobus, ktorý cestujúcich previezol. 

Celú noc bola pre vážnu kolíziu cesta v Podvysokej uzavretá, sprejazdnili ju až ráno po šiestej hodine. Koľajnice sú poškodené, železničná doprava je do odvolania prerušená a nahradená autobusmi. 

Krátko po novom roku sa nehoda stala aj pri Komárne. Vlak tlačil osobné auto takmer dveto metrov. Pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk, HaZZ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Detektív z Hongkongu
23:00 Očista: Volebný rok
01:00 Za nepriateľskou líniou 2
20:10 Heker
22:55 Bohatá zima s JOJkou
23:00 Nebezpečná rýchlosť 2: Zásah
20:10 Myšlienky vraha III.
21:00 Myšlienky vraha III.
22:00 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:20 ZáchranáRik II.
20:15 Lion
22:20 Gunman: Muž na odstřel
00:10 Špión, který mi dal kopačky