Obrovský požiar pod Tatrami. Auto po nehode vzbĺklo

Obrovský požiar pod Tatrami. Auto po nehode vzbĺklo

VEĽKÁ LOMNICA / Pod Tatrami horelo auto. Veľkú smolu mal vodič osobného auta, ktorý prechádzal popod naše veľhory hodinu a pol pred polnocou. Zrejme po šmyku vyletel z cesty a narazil do stromu. Po náraze auto pohltili plamene.

Z osobné auta bola len jedna ohnivá guľa, ktorú bolo vidno už z diaľky. K incidentu došlo na ceste od Tatranských Matliarov do Veľkej Lomnice. V osobnom aute sedel iba vodič sám. Ten zrejme dostal šmyk a vyletel s autom z cesty a nabúral do stromu.

Po chvíli zacítil zvláštny zápach. Myslel si, že to je tým, že strelili airbagy. Vtedy ešte netušil, že mu začalo horieť auto. Požiar bol veľmi rýchly. Keď prišli hasiči už nebolo čo uchrániť.

"Najpravdepodobnejšie došlo tým nárazom k poškodeniu nejakých súčiastok v motorovom priestore, kde došlo k zoskratovaniu elektroinštalácie," vysvetľuje zisťovatel príčin požiarov Jozef Fabian.  

Vodičovi sa pri toľkej smole našťastie nič nestalo. Trojročné auto ale zhorelo do tla. "Po horľavých látkach sa požiar rýchlo rozšíri do priestoru interiéru a potom ten požiar naberá na sile a rozvoji," povedal Fabian. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green