Obrovský požiar pod Tatrami. Auto po nehode vzbĺklo

Obrovský požiar pod Tatrami. Auto po nehode vzbĺklo

VEĽKÁ LOMNICA / Pod Tatrami horelo auto. Veľkú smolu mal vodič osobného auta, ktorý prechádzal popod naše veľhory hodinu a pol pred polnocou. Zrejme po šmyku vyletel z cesty a narazil do stromu. Po náraze auto pohltili plamene.

Z osobné auta bola len jedna ohnivá guľa, ktorú bolo vidno už z diaľky. K incidentu došlo na ceste od Tatranských Matliarov do Veľkej Lomnice. V osobnom aute sedel iba vodič sám. Ten zrejme dostal šmyk a vyletel s autom z cesty a nabúral do stromu.

Po chvíli zacítil zvláštny zápach. Myslel si, že to je tým, že strelili airbagy. Vtedy ešte netušil, že mu začalo horieť auto. Požiar bol veľmi rýchly. Keď prišli hasiči už nebolo čo uchrániť.

"Najpravdepodobnejšie došlo tým nárazom k poškodeniu nejakých súčiastok v motorovom priestore, kde došlo k zoskratovaniu elektroinštalácie," vysvetľuje zisťovatel príčin požiarov Jozef Fabian.  

Vodičovi sa pri toľkej smole našťastie nič nestalo. Trojročné auto ale zhorelo do tla. "Po horľavých látkach sa požiar rýchlo rozšíri do priestoru interiéru a potom ten požiar naberá na sile a rozvoji," povedal Fabian. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:50 V SIEDMOM NEBI
15:00 POLICAJTI V AKCII
15:55 POLICAJTI V AKCII
13:55 Panelák
15:00 Simpsonovci XVI.
15:30 Simpsonovci XVI.
14:00 JAG V.
15:00 Dr. House VIII.
16:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VI.
14:15 Robošváb III.
14:40 Sherm a jeho mikróby
14:55 Ferdo Mravec
13:40 Santa
15:10 Victor Davis: Cesta na vrchol
16:55 Tvoje tvář má můj hlas