VIDEO: Jelenica sa vynorila z tmy. Mladý pár zrážke nedokázal zabrániť

VIDEO: Jelenica sa vynorila z tmy. Mladý pár zrážke nedokázal zabrániť

BANSKÁ BYSTRICA / Ďalšia zrážka s lesnou zverou. V úseku medzi Banskou Bystricou a Breznom sú podobné udalosti na dennom poriadku. Zvieratá tadiaľ migrujú za zdrojom pitnej vody a zrážke sa často nepodarí vyhnúť. Upozorňujeme, že zábery na videu nie sú vhodné pre maloletých divákov.

Nehoda sa stala na frekventovanom ťahu smerom na Brezno. V aute sedel mladý pár. Jelenicu, ktorá sa vynorila z tmy si vodič všimol v poslednej chvíli pred nárazom. Zviera vybehlo z lesa na cestu, vodič už nestihol zareagovať. "Došlo k zrážke, zviera zostalo pod motorovou časťou zakliesnené, museli sme použiť tlakové vankúše na vyslobodenie," vyjadril sa hasič z Banskej Bystrice Viliam Kalina. 

Posádke sa našťastie nič vážne nestalo. Úsek medzi Banskou Bystricou a Breznom patrí medzi tie, kde na migrujúcu zver upozorňuje aj dopravné značenie. Zvieratá cez cestu prechádzajú k zdroju pitnej vody či za potravou. 

Iba v priebehu jedného mesiaca sa tu stali až tri podobné dopravné nehody. V zime, keď sa skoro stmieva a viditeľnosť býva nízka, treba byť obzvlášť opatrní. Vodič, ktorý prežil pred mesiacom podobnú kolíziu, si jelenicu dokonca všimol až v momente nárazu. "Bol to moment, zbadal som to zviera až keď bolo na kapote," dodal.

Pozrite si reportáž o nehode vodičky, ktorá rovnako zrážke s jeleňom nedokázala zabrániť. Auto zostalo zničené:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:30 Kung Fu Panda
09:20 Chlapec, ktorý sa stane kráľom
12:10 Shrek
08:45 Nová záhrada
09:45 Nové bývanie
10:50 Dom snov do 100 dní
09:00 Samé šťastie
11:25 Denník slabocha
13:50 Vražedné Miami
09:03 Jojko oslávencom
09:10 Hanička a Murko pre najmenších
09:20 Ocko hrdina
07:05 Černobyl
09:15 Proxima
11:15 Krokodýl Dundee rytířem