Stav poľovníka sa nezlepšuje. Utrpel strelné zranenia

28.12.2018 19:03 Noviny.sk Krimi

Stav poľovníka sa nezlepšuje. Utrpel strelné zranenia

ZÁHORIE / Policajti sa naďalej zaoberajú prípadom štvrtkového nešťastného postrelenia 43-ročného Pavla z obce Gbely. Jeho zdravotný stav je naďalej veľmi vážny.

Pavla previezli do nemocnice na bratislavských Kramároch v kritickom stave. Hneď sa ho ujali lekári a putoval na operačný stôl. V súčasnosti je na oddelení ARO stále vo veľmi vážnom stave. "Stav pacienta, ktorý k nám bol privezený so strelnou ranou sa nezmenil, zostáva naďalej v ohrození života," uviedla Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave. 

​Muži išli podľa polície dohľadávať zver, ktorú postrelili deň predtým na poľovačke. Okolo obeda prechádzali okolo koľajovej trate blízko obce Kuklov. Jeden z mužov spozoroval diviaka a vtedy nešťastne vystrelil zo 16 milimetrovej brokovnice, ktorú držal 56-ročný poľovník v rukách. "Časť vystrelenej strely zasiahla druhého muža a spôsobila mu podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia," informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava. 

Guľka mu totiž prešla krkom a vyšla ramenom. Pavlovi hneď na pomoc pribehli svedkovia a keďže nedýchal, začali ho oživovať. Medzitým zavolali pomoc cez tiesňovú linku 112. Keď posádka záchranárov dorazila na miesto, pokračovali s oživovaním. Muž ale stratil množstvo krvi a museli privolať aj leteckých záchranárov.

Muž (56) ostal po výstrele v šoku. Privolaní policajti zisťovali, či predtým nepil alkohol, dychová skúška bola s negatívnym výsledkom. Brokovnicu s nábojnicou zaistili. "Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a vykonáva ďalšie procesné úkony na objasneniu stavu veci," dodala Mária Linkešová.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ - Veronika Hulíková

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:35 DIVOKÉ KONE
06:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Rýchla rota Chipa a Dala
05:00 Panelák
05:30 Panelák
06:00 Profesionáli
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:00 Dobrou noc a hodně štěstí
06:45 Království surikat: Příběh začíná
08:10 Absurdistán