Stav poľovníka sa nezlepšuje. Utrpel strelné zranenia

28.12.2018 19:03 Noviny.sk Krimi

Stav poľovníka sa nezlepšuje. Utrpel strelné zranenia

ZÁHORIE / Policajti sa naďalej zaoberajú prípadom štvrtkového nešťastného postrelenia 43-ročného Pavla z obce Gbely. Jeho zdravotný stav je naďalej veľmi vážny.

Pavla previezli do nemocnice na bratislavských Kramároch v kritickom stave. Hneď sa ho ujali lekári a putoval na operačný stôl. V súčasnosti je na oddelení ARO stále vo veľmi vážnom stave. "Stav pacienta, ktorý k nám bol privezený so strelnou ranou sa nezmenil, zostáva naďalej v ohrození života," uviedla Eva Kliská, hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave. 

​Muži išli podľa polície dohľadávať zver, ktorú postrelili deň predtým na poľovačke. Okolo obeda prechádzali okolo koľajovej trate blízko obce Kuklov. Jeden z mužov spozoroval diviaka a vtedy nešťastne vystrelil zo 16 milimetrovej brokovnice, ktorú držal 56-ročný poľovník v rukách. "Časť vystrelenej strely zasiahla druhého muža a spôsobila mu podľa predbežnej lekárskej správy ťažké zranenia," informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava. 

Guľka mu totiž prešla krkom a vyšla ramenom. Pavlovi hneď na pomoc pribehli svedkovia a keďže nedýchal, začali ho oživovať. Medzitým zavolali pomoc cez tiesňovú linku 112. Keď posádka záchranárov dorazila na miesto, pokračovali s oživovaním. Muž ale stratil množstvo krvi a museli privolať aj leteckých záchranárov.

Muž (56) ostal po výstrele v šoku. Privolaní policajti zisťovali, či predtým nepil alkohol, dychová skúška bola s negatívnym výsledkom. Brokovnicu s nábojnicou zaistili. "Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví a vykonáva ďalšie procesné úkony na objasneniu stavu veci," dodala Mária Linkešová.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ - Veronika Hulíková

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Dvaja nosáči a video
19:35 Profesionáli VIII.
20:25 Sestry
18:05 Columbo
20:10 Kosti XI.
20:55 Kosti XI.
18:40 Jojko oslávencom
18:45 Jojko oslávencom
18:50 Arthur a Minimojovia
18:30 Cirque du Soleil: Vzdálené světy
20:15 Car a Matilda
22:10 24 hodin života