Jozefa Roháča čaká ďalší súd. Vypovedať bude ako hlavný svedok

Jozefa Roháča čaká ďalší súd. Vypovedať bude ako hlavný svedok

BUDAPEŠŤ / Doživotne odsúdený Jozef Roháč, s ktorým je na Najvyššom súde na pondelok naplánovaný proces v kauze mafiánskych vrážd, nebude na Slovensko eskortovaný. Roháč už dal svojmu právnemu zástupcovi súhlas na pojednávanie v jeho neprítomnosti. Ďalší súd čaká Roháča aj v Maďarsku, kde má vypovedať ako hlavný svedok.

Roháč sa v auguste vyšetrovateľom v Budapešti prvýkrát priznal k vražde. Povedal, že kontroverzného maďarského podnikateľa Prisztása zastrelil on, nie István Hatvani, ktorý si odpykáva 15-ročné väzenie. Roháč sa však nepriamo priznal k tejto vražde už skôr, bolo to počas interview pre televíziu JOJ. "Ja viem ten prípad, poznám ho. Viem, že to on neurobil.Teraz by som do toho mohol zasiahnuť. A možno sa aj pokúsim v tom smere niečo spraviť," povedal v roku 2014 Roháč. 

Obvinený Slovák vtedy povedal, že presne vie, kto bol páchateľom aj objednávateľom. Na žiadosti Roháča vvpovedať k 22-rokov starej vražde však maďarská polícia z neznámych dôvodov nereagovala.

Roháč až nedávno na polícii vypovedal, že za vraždou Prisztása stála rusko-urajinská mafia. Kontrakt mu údajne sprostredkoval muž zo Slovenska, ktorý už nežije. Podľa maďarského advokáta Roháča čaká začiatkom budúceho roka ďalší súd. Vypovedať bude ako svedok, nie ako obvinený.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:35 ŽREBOVANIE
19:45 Hoď svišťom II.
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti X.
21:00 Dr. LUDSKY
19:20 Strážca vesmíru Roger
19:40 Sníček
20:00 Príbehy dvoch myší
18:40 Děda nebo trenér
20:15 Nejkrásnější den
22:15 Tankový prapor