Jozefa Roháča čaká ďalší súd. Vypovedať bude ako hlavný svedok

Jozefa Roháča čaká ďalší súd. Vypovedať bude ako hlavný svedok

BUDAPEŠŤ / Doživotne odsúdený Jozef Roháč, s ktorým je na Najvyššom súde na pondelok naplánovaný proces v kauze mafiánskych vrážd, nebude na Slovensko eskortovaný. Roháč už dal svojmu právnemu zástupcovi súhlas na pojednávanie v jeho neprítomnosti. Ďalší súd čaká Roháča aj v Maďarsku, kde má vypovedať ako hlavný svedok.

Roháč sa v auguste vyšetrovateľom v Budapešti prvýkrát priznal k vražde. Povedal, že kontroverzného maďarského podnikateľa Prisztása zastrelil on, nie István Hatvani, ktorý si odpykáva 15-ročné väzenie. Roháč sa však nepriamo priznal k tejto vražde už skôr, bolo to počas interview pre televíziu JOJ. "Ja viem ten prípad, poznám ho. Viem, že to on neurobil.Teraz by som do toho mohol zasiahnuť. A možno sa aj pokúsim v tom smere niečo spraviť," povedal v roku 2014 Roháč. 

Obvinený Slovák vtedy povedal, že presne vie, kto bol páchateľom aj objednávateľom. Na žiadosti Roháča vvpovedať k 22-rokov starej vražde však maďarská polícia z neznámych dôvodov nereagovala.

Roháč až nedávno na polícii vypovedal, že za vraždou Prisztása stála rusko-urajinská mafia. Kontrakt mu údajne sprostredkoval muž zo Slovenska, ktorý už nežije. Podľa maďarského advokáta Roháča čaká začiatkom budúceho roka ďalší súd. Vypovedať bude ako svedok, nie ako obvinený.

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:05 Súdna sieň
08:05 Profesionáli VIII.
06:25 Profesionáli VIII.
07:10 Kutyil s.r.o. II.
08:20 Panelák
06:50 Máša a medveď II.
07:00 Rapotáčik
07:10 Agi Bagi
06:55 Belle
08:45 Belmondo
10:40 Skleněný zámek