Z jazera vyťahovali osobné auto, žena v ňom nafúkala takmer 3 promile

Z jazera vyťahovali osobné auto, žena v ňom nafúkala takmer 3 promile

BANSKÁ ŠTIAVNICA / Svedkovia si ho všimli tesne pri brehu, prednou časťou bolo ponorené vo vode. Vnútri našli na sedadle vodiča sedieť mladú ženu. Podľa polície mala takmer tri promile alkoholu v krvi.

Ľuďom, ktorí sa ku Komorovskému jazeru pri Banskej Štiavnici vybrali na prechádzku, sa naskytol priam zvláštny pohľad. Pri brehu zbadali zelené auto, prednou časťou ponorené vo vode. A vo vnútri sedela mladá žena."Nahlásené bolo auto v jazere, občania miestni pomohli žene, čo bola za volantom," informuje hasič Anton Golian. 

"Polícia udalosť preverila, hasiči zabezpečili auto proti posunutiu," povedala hovorkyňa banskobystrickej polície Mária Faltániová. Mladá žena priznala, že popíjala, polícia zistila dychovou skúškou, že išlo o takmer tri promile alkoholu. Hoci ju našli na sedadle vodiča, tvrdila, že ona auto nešoférovala. Ako sa teda ocitlo v jazere, zatiaľ jasné nie je.

"Oznámil som to vodohospodárom, čistíme jazero, je to naša činnosť," povedal Golian. Jazero už začalo zamŕzať, laď, ktorý sa stihol vytvoril tak zabránil úplnému ponoreniu auta pod vodu. Žena tak mala viac šťastia ako vodič osobného auta, ktoré sa presne pred týždňom potopilo v Belianskom tajchu tiež pri Banskej Štiavnici.

Telo vodiča vytiahli potápači z viac ako 6 metrovej hĺbky. Pomôcť sa mu už nedalo. Okolnosti, za ktorých k tragédii došlo, vyšetruje polícia, no zatiaľ žiadne podrobnosti nezverejnili."V tomto prípade vyšetrovanie stále prebieha pre prečin usmrtenia," dodáva Faltániová.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:15 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
09:25 Simpsonovci XXIV.
06:55 OCHRANCOVIA
08:15 Panelák
09:40 Policajt z L.A.
07:20 Altair v Hviezdnom kráľovstve
07:35 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
07:15 Iluzionista
09:10 Mé potrhlé já
10:45 Jmenuji se Jerry