Hospodárska budova v plameňoch. Majiteľovi zhorelo 40 kozliat

Hospodárska budova v plameňoch. Majiteľovi zhorelo 40 kozliat

DIVIAKY NAD NITRICOU / V obci Diviaky nad Nitricou v piatok zasahovalo množstvo hasičov. Plamene pohltili pred treťou hodinou v noci hospodársku budovu, v ktorej boli kozy. Majiteľ si oheň všimol neskoro. V budove zhoreli zvieratá. Vyzerá to tak, že budovu niekto podpálil úmyselne.

"Vyzeralo to hrozne, my sme videli oheň," hovorí obyvateľ obce. Ľudia si oheň všimli v momente, keď bola hospodárska budova v plameňoch. "Požiar bol obrovský, plamene boli päť metrové, horeli káble, to bolo ako ohňostroj,"  opisuje dobrovoľný hasič Michal Briatka.

Hasiči sa snažili oheň uhasiť čo najrýchlejšie. Plamene ohrozovali rodinné domy v okolí. "Pán Boh stál pri ňom, lebo keby sa chytil tento dom, bola by to katastrofa," uviedol starosta obce Diviaky nad Nitricou Vladimír Pružinec. 

V budove sa nachádzalo množstvo hospodárskych zvierat. Takmer všetky zhoreli. "Majiteľ mal 40 kozliat, aj capkov, teraz sa to musí do kafilérky vziať," hovorí starosta obce. 

Podľa doterajšieho vyšetrovania všetko naznačuje tomu, že niekto podpálil budovu úmyselne. Miesto vzniku požiaru označil aj privolaný policajný pes. K zapáleniu malo dôjsť v zadnej časti budovy.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 Neporaziteľný: Návrat kráľa
00:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
02:30 Krimi
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
01:25 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
01:55 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Vraždy, ktoré šokovali
00:05 Vraždy, ktoré šokovali
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Timothy ide do školy
22:20 Dívka z románu
23:55 Hele Muppete, kdo tady vraždí?
01:20 Vrtěti ženou