Šofér spôsobil nehodu. Nafúkal a svedkov ohrozoval nožom

Šofér spôsobil nehodu. Nafúkal a svedkov ohrozoval nožom

DLHÉ NAD CIROCHOU / Dve autá sa v nedeľu večer čelne zrazili v Dlhom nad Cirochou. Dvadsaťtriročná žena skončila s ťažkými zraneniami v nemocnici, ukrajinský vodič, ktorý nafúkal takmer dve promile, v policajne cele. Ten nielenže z miesta nehody ušiel, ale svedkov nehody dokonca ohrozoval nožom.

Neosvetlené vozidlo a navyše v protismere. Takýto pohľad sa naskytol 23-ročnej vodičke, ktorá v nedeľu okolo deviatej večer prechádzala cez obec Dlhé nad Cirochou. Vzápätí nasledovala čelná zrážka.

"Neosvetelné vozidlo Citroën Xsara viedol 29-ročný Ukrajinec. Po zrážke pokračoval v jazde ešte niekoľko metrov a napokon zastavil na stredovej deliacej čiare," informuje hovorca prešovskej polície Daniel Džobanik.

Podľa polície z auta vystúpil a spolu so spolujazdcom utiekli preč. Rozprávali sme so svedkami nehody, ktorí ale nechceli hovoriť pred kamerou. Mimo záznam nám povedali, že za oboma Ukrajincami sa rozbehli. Tvrdia, že v rukách mali nôž, ktorým ich ohrozovali.

"Vodič sa po chvíli na miesto nehody vrátil. Bol podrobený dychovej skúške na alkohol s výsledkom takmer dve promile," pokračuje Džobanik. Mladá vodička utrpela ťažké zranenia. No vozidlách vznikla škody viac ako 7 500 eur. Ukrajinský vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia. "Vodič je podozrivý zo spáchania prečinov ublíženia na zdraví, neposkytnutia pomoci a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky," dodal Džobanik.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Prestreté
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Policajti v akcii
06:10 Prvé oddelenie II.
06:30 Prvé oddelenie II.
05:05 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:40 Jeden a půl rytíře
07:45 Já, kocour
09:25 Kamkoliv půjdeš