Chodec vybehol vodičovi na cestu. Po zrážke posielal vodiča domov, no nevládal vstať z cesty

Chodec vybehol vodičovi na cestu. Po zrážke posielal vodiča domov, no nevládal vstať z cesty

ZALUŽICE / Päťdesiatpäťročného chodca s vyše troma promile zrazilo cestou domov auto. Vošiel na cestu mimo priechodu pre chodcov. Vodič sa mu aj napriek snahe vyhnúť nestihol a zachytil ho bočnou časťou vozidla. Opitý muž skončil s ťažkými zraneniami v michalovskej nemocnici.

Chodec vbehol vodičovi auta náhle do cesty. Zrážke tak už nedokázal zabrániť. "Strašne ma mrzí, že sa to stalo, ale nebolo času ani reagovať," povedal vodič. Podľa svedkov nemal chodec na sebe žiadne reflexné prvky a cez cestu prebehoval len pár metrov ďalej od priechodu pre chodcov. Vošiel ale rovno do cesty vodičovi, ktorý ho zachytil pravou bočnou časťou auta. "Chcel som sa mu vyhnúť vľavo, ani brzdiť nebolo času, to bol moment ako mi vbehol, keby aspoň kráčal po tej ceste," dodal vodič. 

"Dychová skúška bola u chodca pozitívna s výsledkom 1,48 miligramu na liter alkoholu v dychu," povedala policajná hovorkyňa v Košiciach Jana Mésarová. Po zrážke s autom zostal 55-ročný miestny muž ležať na ceste. Bol pri vedomí a komunikoval. "On ma posielal preč, že ide domov, nič nebude, ale čo, keď sa nevládal ani postaviť," dodal vodič. 

Emil pri nehode utrpel zlomeninu predkolenia a nejaké odreniny. Záchranári ho po ošetrení previezli do nemocnice. "Pacient prijatý do michalovskej nemocnice je momentálne v stabilizovanom stave a čaká ho operácia," uviedla hovorkyňa Svet zdravia Jana Fedáková. "Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví," dodala Mésarová.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:25 Nové bývanie
05:55 Kixšou
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:45 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie
07:15 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:00 Tankový prapor
07:30 Tarzan - Král džungle
09:15 Pojedeme k moři