Chodec vybehol vodičovi na cestu. Po zrážke posielal vodiča domov, no nevládal vstať z cesty

Chodec vybehol vodičovi na cestu. Po zrážke posielal vodiča domov, no nevládal vstať z cesty

ZALUŽICE / Päťdesiatpäťročného chodca s vyše troma promile zrazilo cestou domov auto. Vošiel na cestu mimo priechodu pre chodcov. Vodič sa mu aj napriek snahe vyhnúť nestihol a zachytil ho bočnou časťou vozidla. Opitý muž skončil s ťažkými zraneniami v michalovskej nemocnici.

Chodec vbehol vodičovi auta náhle do cesty. Zrážke tak už nedokázal zabrániť. "Strašne ma mrzí, že sa to stalo, ale nebolo času ani reagovať," povedal vodič. Podľa svedkov nemal chodec na sebe žiadne reflexné prvky a cez cestu prebehoval len pár metrov ďalej od priechodu pre chodcov. Vošiel ale rovno do cesty vodičovi, ktorý ho zachytil pravou bočnou časťou auta. "Chcel som sa mu vyhnúť vľavo, ani brzdiť nebolo času, to bol moment ako mi vbehol, keby aspoň kráčal po tej ceste," dodal vodič. 

"Dychová skúška bola u chodca pozitívna s výsledkom 1,48 miligramu na liter alkoholu v dychu," povedala policajná hovorkyňa v Košiciach Jana Mésarová. Po zrážke s autom zostal 55-ročný miestny muž ležať na ceste. Bol pri vedomí a komunikoval. "On ma posielal preč, že ide domov, nič nebude, ale čo, keď sa nevládal ani postaviť," dodal vodič. 

Emil pri nehode utrpel zlomeninu predkolenia a nejaké odreniny. Záchranári ho po ošetrení previezli do nemocnice. "Pacient prijatý do michalovskej nemocnice je momentálne v stabilizovanom stave a čaká ho operácia," uviedla hovorkyňa Svet zdravia Jana Fedáková. "Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví," dodala Mésarová.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 DIVOKÉ KONE
10:10 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:20 SVET PODĽA EVELYN
12:55 SVET PODĽA EVELYN
08:35 Amerika má talent XII.
10:55 Kosti
12:00 Columbo
10:25 Požiarnik Sam X.
10:35 Zabi nudu! II.
10:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
08:55 Hrdinové ohně
11:15 O myšce a medvědovi
12:45 12 darů do života