Oblačno
24°
Bratislava
Ferdinand
30.5.2023
Chodec vybehol vodičovi na cestu. Po zrážke posielal vodiča domov, no nevládal vstať z cesty
Zdielať na

Chodec vybehol vodičovi na cestu. Po zrážke posielal vodiča domov, no nevládal vstať z cesty

ZALUŽICE / Päťdesiatpäťročného chodca s vyše troma promile zrazilo cestou domov auto. Vošiel na cestu mimo priechodu pre chodcov. Vodič sa mu aj napriek snahe vyhnúť nestihol a zachytil ho bočnou časťou vozidla. Opitý muž skončil s ťažkými zraneniami v michalovskej nemocnici.

Chodec vbehol vodičovi auta náhle do cesty. Zrážke tak už nedokázal zabrániť. "Strašne ma mrzí, že sa to stalo, ale nebolo času ani reagovať," povedal vodič. Podľa svedkov nemal chodec na sebe žiadne reflexné prvky a cez cestu prebehoval len pár metrov ďalej od priechodu pre chodcov. Vošiel ale rovno do cesty vodičovi, ktorý ho zachytil pravou bočnou časťou auta. "Chcel som sa mu vyhnúť vľavo, ani brzdiť nebolo času, to bol moment ako mi vbehol, keby aspoň kráčal po tej ceste," dodal vodič. 

"Dychová skúška bola u chodca pozitívna s výsledkom 1,48 miligramu na liter alkoholu v dychu," povedala policajná hovorkyňa v Košiciach Jana Mésarová. Po zrážke s autom zostal 55-ročný miestny muž ležať na ceste. Bol pri vedomí a komunikoval. "On ma posielal preč, že ide domov, nič nebude, ale čo, keď sa nevládal ani postaviť," dodal vodič. 

Emil pri nehode utrpel zlomeninu predkolenia a nejaké odreniny. Záchranári ho po ošetrení previezli do nemocnice. "Pacient prijatý do michalovskej nemocnice je momentálne v stabilizovanom stave a čaká ho operácia," uviedla hovorkyňa Svet zdravia Jana Fedáková. "Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví," dodala Mésarová.

Pozrite si archívnu reportáž.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy