Pri Sládkovičove sa zrazil vlak s autom. Vodič stihol z auta ujsť

17.11.2018 19:39 Noviny.sk Krimi

Pri Sládkovičove sa zrazil vlak s autom. Vodič stihol z auta ujsť

SLÁDKOVIČOVO / V sobotu ráno okolo ôsmej hodiny sa stala dopravná nehoda, pri ktorej došlo k zrážke vlaku s osobným autom. Podľa informácií TV JOJ vrazilo auto do vozňov. Na miesto prišli aj záchranné zložky.

V aute bol 20-ročný vodič so spolujazdcom. Auto mali podľa informácií TV JOJ požičané od kamarátových rodičov. Podľa polície išli pravdepodobne prirýchlo, nezvládli cestu a vymrštilo ich na koľaje. "Dvadsaťročný vodič na Mercedese nezvládol riadenie a vyšiel mimo cestu až na koľajisko," povedala policajná hovorkyňa Mária Linkešová. 

Posádka auta videla blížiaci sa rýchlik, podarilo sa im včas z vozidla vyskočiť. Napriek spomaleniu vlaku došlo k nárazu. Vodič, spolujazdec, rušňovodič ani cestujúci z vlaku sa nezranili. Vodič Mercedesu bol ale v šoku a tak mu zavolali záchranku. 

Hasiči zabezpečili evakuačný autobus, ktorý 154 cestujúcich previezol do najbližšej železničnej stanice Sládkovičovo. Po prešetrení nehody išiel vlak ďalej, pretože náraz nespôsobil škody, ktoré by mu zabránili v jazde. Dĺžka zdržania sa ale vyšplhala na vyše hodinu a pol. 

Napriek tomu, že sa vodičovi ani spolujazdcovi nič nestalo, hasiči mladému vodičovi privolali záchranárov. "Vodičovi, nakoľko sa nachádzal v psychickom šoku, bola zavolaná zdravotná záchranná služba, ktorá vykonala základné úkony," povedal riaditeľ záchranárov v Galante Zoltán Tánczos. Policajti alkohol u vodiča nezistili.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:40 Ako Mike
12:45 Eragon
14:55 Dobrý dinosaurus
09:45 Zvláštne puto 3: Najlepší priatelia
12:10 LUCKY ROOM
13:20 LUCKY ROOM
11:20 Najkrajšie bývanie III.
12:35 Vraždy v Midsomeri XI.
15:00 Únos
11:00 Fix a Foxi
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
10:45 Princ a já: Královské líbánky
12:30 Angelika
14:30 Růžový a černý