Popálenú ženu previezli do nemocnice. Zranenia naznačujú, že ju niekto polial horľavinou a zapálil

Popálenú ženu previezli do nemocnice. Zranenia naznačujú, že ju niekto polial horľavinou a zapálil

LIPTOVSKÝ TRNOVEC / V Liptovskom Trnovci ošetrovali dnes ráno záchranári ženu s rozsiahlymi popáleninami. Zatiaľ nie je jasné, čo presne sa v rodinnom dome odohralo. Zranenia, ktoré žena utrpela však nasvedčujú tomu, že ju niekto polial horľavinou a zapálil.
Krátko po siedmej hodine ráno smerovali záchranári do Liptovského Trnovca. V jednom z rodinných domov ošetrili 65-ročnú ženu s rozsiahlymi popáleninami. "Pacientka utrpela rozsiahle popáleniny na 30 až 40 percentách tela. Záchranári ju po ošetrení odovzdali kolegom z leteckej záchrannej zdravotnej služby," uviedla Alena Krčová, hovorkyňa OS ZZS SR. Vážny zdravotný stav ženy si vyžiadal letecký transport do nemocnice v Košiciach. Žena bola počas prevozu v umelom spánku. "Pacientku s popáleninami 2. až 3. stupňa v oblasti tváre, krku, chrbta, horných a dolných končatín previezli leteckí záchranári na umelej pľúcnej ventilácii na kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie do Košíc-Šace," upresnila Zuzana Hopjaková, hovorkyňa leteckých záchranárov. 

Čo presne sa v dome odohralo nie je jasné. Polícia ale pracuje s verziou, že zranenia spôsobil žene jej príbuzný, s ktorým bývajú v jednej domácnosti. "V súvislosti s touto udalosťou bol zadržaný 42 ročný muž, ktorý bol predvedený na policajný útvar," informoval Radko Moravčík, hovorca KR PZ ŽIlina. 

Muž bol v čase zadržania na mol opitý. Podľa susedov, nie sú hádky a agresívne správanie v tejto rodinne ničím výnimočným. Napriek tomu ich ranné udalosti šokovali. "V súčasnej dobe prebiehajú všetky potrebné prvotné procesné úkony a opatrenia vo veci trestného činu ublíženia na zdraví," dodal Radko Moravčík.
Leteckí záchranári pomáhajú veľmi často v prípadoch popálenín:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 Rodinné záležitosti
12:00 NOVINY O 12:00
12:45 TOP STAR
10:05 MacGyver
11:10 MacGyver
12:35 Fórky, vtipky XXVIII.
10:10 Klamári II.
11:25 Kravaťáci VII.
12:20 Dr. LUDSKY
10:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
10:50 Volám sa Caillou V.
11:20 Fix a Foxi II.
09:15 Mé potrhlé já
10:55 Cvokař
12:45 Jiný svět