Popálenú ženu previezli do nemocnice. Zranenia naznačujú, že ju niekto polial horľavinou a zapálil

Popálenú ženu previezli do nemocnice. Zranenia naznačujú, že ju niekto polial horľavinou a zapálil

LIPTOVSKÝ TRNOVEC / V Liptovskom Trnovci ošetrovali dnes ráno záchranári ženu s rozsiahlymi popáleninami. Zatiaľ nie je jasné, čo presne sa v rodinnom dome odohralo. Zranenia, ktoré žena utrpela však nasvedčujú tomu, že ju niekto polial horľavinou a zapálil.
Krátko po siedmej hodine ráno smerovali záchranári do Liptovského Trnovca. V jednom z rodinných domov ošetrili 65-ročnú ženu s rozsiahlymi popáleninami. "Pacientka utrpela rozsiahle popáleniny na 30 až 40 percentách tela. Záchranári ju po ošetrení odovzdali kolegom z leteckej záchrannej zdravotnej služby," uviedla Alena Krčová, hovorkyňa OS ZZS SR. Vážny zdravotný stav ženy si vyžiadal letecký transport do nemocnice v Košiciach. Žena bola počas prevozu v umelom spánku. "Pacientku s popáleninami 2. až 3. stupňa v oblasti tváre, krku, chrbta, horných a dolných končatín previezli leteckí záchranári na umelej pľúcnej ventilácii na kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie do Košíc-Šace," upresnila Zuzana Hopjaková, hovorkyňa leteckých záchranárov. 

Čo presne sa v dome odohralo nie je jasné. Polícia ale pracuje s verziou, že zranenia spôsobil žene jej príbuzný, s ktorým bývajú v jednej domácnosti. "V súvislosti s touto udalosťou bol zadržaný 42 ročný muž, ktorý bol predvedený na policajný útvar," informoval Radko Moravčík, hovorca KR PZ ŽIlina. 

Muž bol v čase zadržania na mol opitý. Podľa susedov, nie sú hádky a agresívne správanie v tejto rodinne ničím výnimočným. Napriek tomu ich ranné udalosti šokovali. "V súčasnej dobe prebiehajú všetky potrebné prvotné procesné úkony a opatrenia vo veci trestného činu ublíženia na zdraví," dodal Radko Moravčík.
Leteckí záchranári pomáhajú veľmi často v prípadoch popálenín:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Bohatá zima s JOJkou
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:05 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:10 Ja, Frankenstein
22:00 Looper: Nájomný zabijak
19:00 Kosti VIII.
20:10 Dr. House VII.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
18:25 Ztracený ráj
20:15 Rodinná loupež
21:55 Pán Šanghaje