Skoro jasno
Bratislava
Miroslav
29.3.2023
Nishit, obžalovaný z vraždy 37-ročného Branislava, sa rozsudok nedozvedel
Zdielať na

Nishit, obžalovaný z vraždy 37-ročného Branislava, sa rozsudok nedozvedel

BRATISLAVA / V kauze smrteľného dobodania 37-ročného futbalistu v centre Bratislavy sa v pondelok postavil pred súd Nishit T. Rozsudok sa ale nedozvedel. Predseda senátu totiž oznámil náhle ochorenie. Pojednávanie sa tak odročilo.

V kauze smrteľného pobodania z októbra 2017, ktorého obeťou bol 37-ročný Branislav, v pondelok Okresný súd Bratislava I rozsudok nevyniesol. Ako vysvetlil zastupujúci sudca, zákonný predseda senátu mu oznámil náhle ochorenie. Vynesenie rozsudku odročili na pondelok 15. októbra.

Obžalobe pre trestný čin vraždy a ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v tomto prípade čelí slovenský občan indického pôvodu Nishit T. Incident sa odohral v októbri 2017 v nočných hodinách v centre Bratislavy. Obžalovaný sa dostal s dvoma mužmi do fyzického konfliktu, pričom Nishit T. následne použil nôž.

Branislavovi spôsobil zranenia na krku, ktorým podľahol. Zároveň nožom na brade a hrudi obžalovaný poranil aj jeho kamaráta Volodymyra. Nishita T. polícia zadržala. Pred súdom obžalovaný argumentoval, že išlo o sebaobranu pred rasistickým útokom. Prokuratúra napriek tomu navrhuje minimálne 15-ročný trest.

​Nishit T. je momentálne vo väzbe. Okresný súd Bratislava I síce v júli rozhodol o jeho prepustení na slobodu, prokurátor však proti verdiktu podal sťažnosť. Odvolací Krajský súd v Bratislave sťažnosti vyhovel a skonštatoval, že neexistujú mimoriadne okolnosti, ktoré sú podmienkou pre nahradenie väzby pri obzvlášť závažnom zločine.

Pozrite si súvisiacu archívnu reportáž: 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy