Expolicajt Jakšík znova pred súdom. Tvrdí, že je nevinný

Expolicajt Jakšík znova pred súdom. Tvrdí, že je nevinný

BRATISLAVA / Expolicajt Libor Jakšík sa znova postavil pred súd v prípade vydierania. V minulosti strávil zhruba dva roky vo väzbe, ale tvrdí, že je nevinný. Dnes v jeho prospech vypovedal Martin Rác, niekdajší priateľ známej herečky.

Senát Okresného súdu po deviaty raz pojednával v kauze údajného bossa jednej z vetiev bratislavského podsvetia. Libor Jakšík čelí obžalobe pre vydieranie, ktorého sa podľa prokuratúry dopustil ešte v roku 2010, keď mal spoločne s údajným komplicom pod hrozbou zbrane vymáhať fiktívny dlh od istého bratislavského autíčkara v hodnote vyše 50-tisíc eur. Súd si opätovne predvolal muža, ktorý mal byť poškodený, aby objasnil celý skutok. "Pán Smolárik mu podal pištoľ a ako sedel, tak ma schytil pod krk a buchol ma po hlave," uviedol poškodený.

Obžalovaný, ktorého v júli Krajský súd v Bratislave oslobodil spod obžaloby pre vydieranie a nebezpečné vyhrážanie, celý incident popiera. Tvrdí, že svedok s kriminálnou minulosťou nie je dôveryhodný a má svoje dôvody, prečo ho obviňuje. "Hlavne pre to, aby sa on zachránil pred vlastným trestným stíhaním," povedal obžalovaný Libor Jakšík

​Expolicajta Jakšíka obvinili zo spomínaného skutku začiatkom roka 2012, potom čo ho na niekoľko sekúnd prepustili z väzby. Jeho obhajca vtedy vyhlásil, že ide o účelové obvinenie. Teraz sa k obžalobe odmietol bližšie vyjadriť. "Nerád by som sa vyjadroval k veci do jej skončenia, počkajme na rozhodnutie súdu," povedal obhajca Jašíka Roman Balco.

Údajný boss skupiny, ktorá figuruje na takzvaných mafiánskych zoznamoch, čo kedysi unikli z polície, má momentálne na krku aj obvinenie z nezaplatenia dane. Súd odročil hlavné pojednávanie na 15. októbra, kedy zrejme prídu na rad záverečné reči.

Predtým ešte vypočul Martina Ráca, známeho z kauzy autíčkarov, podľa ktorého Jakšík žiadal od poškodeného peniaze za čierny Mercedes, čo od neho kúpil. Napokon sa vraj ukázalo, že má pokazenú prevodovku. Konfrontáciu so svedkom však odmietol.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:05 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:00 Súdna sieň
05:40 Panelák
06:25 Profesionáli
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:50 Přijímačky
07:30 Domácnost naruby
09:15 Zůstaň nablízku