Dobodal svoju ženu v policajnom aute, pôjde na 16 rokov za mreže

Dobodal svoju ženu v policajnom aute, pôjde na 16 rokov za mreže

Archívna reportáž
embed kód
NOVÁ BAŇA / Žena, ktorá zavolala políciu, pretože sa bála svojho muža, bola zavraždená priamo pred očami policajnej hliadky. K brutálnemu útoku došlo v policajnom aute. Muž si v stredu vypočul právoplatný rozsudok.

50-ročný Igor, ktorý od začiatku priznával svoje skratové konanie, vošiel do pojednávacej miestnosti s putami na rukách a sklonenou hlavou. Po celý čas neprehovoril ani slovo. Jeho obhajca Jaroslav Klátik povedal: "Celý incident sa stal z afektu, v podstate nevedel ovládať svoje konanie."

Krajský súd v Banskej Bystrici mu potvrdil 16 ročný nepodmienečný trest, rozhodol o výške nemajetkovej ujmy pre dve dcéry, ktoré manželia pred tragédiou spoločne vychovávali. Podľa dnešného rozhodnutia súdu bude musieť muž zaplatiť každej z dcér 30 tisíc eur ako nemajetkovú ujmu

Dievčatá v tínedžerskom veku teraz vychovávajú príbuzní, stále sa nevedia zmieriť s tým čo sa stalo a otca, ktorý ich pripravil o mamu už viac vidieť nechcú.

Nešťastie sa stalo koncom leta 2017 v Novej Bani, na parkovisku pred domom, kde rodina bývala. Igor bol žiarlivý a strhla sa hádka. Ľubica privolala na pomoc hliadku, od manžela chcela odísť. Ten to nezniesol a na ženu v odchádzajúcom policajnom aute zaútočil dlhým nožom.

No súd čaká aj na dvojicu policajtov, u ktorých v aute k nešťastiu došlo. Čelia obžalobe z marenia úlohy verejným činiteľom. Proces s nimi začne na jeseň.

Kombinácia alkoholu a žiarlivosti je mimoriadne nebezpečná:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:10 Z LA do Vegas
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Profesionáli III.
05:45 TIPOS INFO
05:50 NAŠI III.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:15 Kouzlo Vánoc
07:55 Cesta do země jednorožců
09:40 Pan Dokonalý