Mladík (18) havaroval s kombajnom. Skončil prevrátený v priekope

Mladík (18) havaroval s kombajnom. Skončil prevrátený v priekope

KOMJATICE / Na ceste medzi Komjaticami a Černíkom (okres Nitra) sa v pondelok predpoludním stala kuriózna nehoda. V hlbšej priekope skončil kombajn, ktorý riadil 18-ročný mladík. So strojom sa dokonca aj prevrátil. A tak zasahovať musela aj ťažká technika.

Nehoda sa stala iba pár metrov potom, ako kombajn vyšiel z areálu družstva. Smeroval na pole kosiť sóju. Oproti išlo práve nákladné auto, ktoré prevážalo bager. Vozidlo zastavilo, aby dva kombajny idúce za sebou prešli.

Ja som tu na mieste stál, ten prvý kombajn prešiel, druhý sa chcel vyhnúť a sa mu odtrhla krajnica," opisuje situáciu vodič nákladného auta, Miroslav. Potom ako 20-tonový kombajn zišiel z cesty, vletel do priekopy a tam sa ešte aj prevrátil. Riadil ho 18-ročný mladík a viezol aj kolegu.

"Jeden vyšiel sám a druhému sme pomáhali ," dodal vodič. Mladík, ktorý viedol kombajn, sa podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Skončil v nemocnici s ľahkými zraneniami. 

Jeho šéf si stál za zamestnancom. Vyhýbal sa krajnici a tá pôda sa pohla a bol dole. To tam nespravíte nič, to sa stáva." Olej a naftu hasiči vedrami odčerpávali do suda. Dostať niekoľko tonový kolos na cestu nebolo jednoduché, na miesto preto prišla aj ťažká technika.

Škoda bola vyčíslená na 30 tisíc eur. Kombajn vytiahli z priekopy po niekoľkých hodinách.

Pozrite si archívnu reportáž o nedostatku kombajnov na slovenských družstvách: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:30 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
15:00 ZOO
16:30 NOVINY
14:40 Simpsonovci XII.
15:10 Profesionáli VII.
16:00 Kutyil s.r.o. II.
14:00 Stratené duše II.
16:00 Kosti VIII.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
14:40 Sherm a jeho mikróby
14:55 Bobove dobrodružstvá na pláži
15:10 Sam a Max
14:30 Tah pěšcem
16:30 Kluci na povel
18:30 Megazkrat: Smrtící výpadek