Vyšetrovanie smrti exposlanca Gauliedera, kritika Vladimíra Mečiara, opäť pokračuje

Vyšetrovanie smrti exposlanca Gauliedera, kritika Vladimíra Mečiara, opäť pokračuje

GALANTA / Smrť Františka Gauliedera, kritika Vladimíra Mečiara a poslanca mestského zastupiteľstva v Galante, stále nie je vyšetrená. Polícia koncom roka vyšetrovanie síce zastavila, no prípadom sa bude musieť znova zaoberať. Rozhodla o tom krajská prokuratúra.

Zomrel 25. marca 2017. Jeho hrob na cintoríne v Galante by ste ale hľadali márne. Vdova Zuzana Gauliederová manželove telo spopolnila a má ho doma. Po smrti jej manžela policajti začali dve vyšetrovania. 

Trestné stíhanie vo veci obmedzovania osobnej slobody mal na stole vyšetrovateľ z Okresného riaditeľstva policajného zboru v Šali a druhé stíhanie vo veci usmrtenia viedla železničná polícia. Neskôr boli oba spisy pridelené vyšetrovateľovi do Nitry. Ten koncom minulého roka konanie vo veci usmrtenia exposlanca zastavil. "S tým, že nebolo preukázané, že skutok je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci," vysvetlil právny zástupca rodiny Ján Foltán. 

Po tomto rozhodnutí podal sťažnosť na prokuratúru s tým, že uviedol aj dôvody, pre ktoré si myslí, že uzavretie uznesenia zo strany vyšetrovateľa bolo predčasné. "V prvom rade sme poukázali na skutočnosť, na niektoré výpovede, kde si myslíme, že tie výpovede sú rozporuplné," povedal Foltán. 

"Prokurátorka Krajskej prokuratúry v Trnave po preskúmaní spisového materiálu vyhodnotila rozhodnutie o zastavení trestného stíhania ako predčasné a uložila okresnej prokurátorke v Galante pokyn, aby vo veci bolo znovu začaté trestné stíhanie v záujme náležitého zistenia skutkového stavu veci," uvádza sa v stanovisku Krajskej prokuratúry v Trnave. 

Advokát do sťažnosti doplnil vlastné návrhy, o ktorých si myslí, že by mohli pomôcť objasniť smrť Fantiška Gauliedera. Veľa nezodpovedaných otázok je napríklad okolo psychotropnej látky Tramadol, ktorú našli v tele nebohého. "Akým spôsobom sa tam mohla dostať, koľko tam bola, aké množstvo a kedy," uviedol Foltán s tým, že ho nebohý nemal predpísaný. 

Františeka Gauliedera zrazil nákladný vlak medzi obcou Trnovec nad Váhom a mestom Šaľa. To, čo tejto udalosti predchádzalo, stále nie je známe. Exposlanec zmizol po tom ako bol otcovi na hrob zapáliť sviečku. Pred smrťou zavolal kamarátovi, ktorému povedal, že nemôže otvoriť dvere na aute, a ak sa do 15:00 nevráti do Galanty, nech poňho príde.

Svedok o pár minút neskôr videl už len prázdne auto. Gauliederov mobil bol vnútri vo vozidle so stíšeným zvonením. Telo exposlanca našli o 11 hodín neskôr pri vlakovej trati asi 400 metrov od auta. "Teraz čakáme či si vyšetrovateľ tie veci osvojí alebo neosvojí, alebo povie ja to robiť nebudem, budem to robiť nejakým iným smerom, ale určité rozhodnutia musí urobiť," dodal Foltán. 

Pozrite si archívnu reportáž o tomto prípade. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:10 Súdna sieň
05:15 Kixšou
05:55 Súdna sieň
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:45 Policajti v akcii
08:00 Policajti v akcii
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:10 Můj kamarád delfín
07:50 Zůstaň nablízku
09:30 Až vyjde měsíc