FOTO: Kamión za jazdy začal horieť. V kabíne navyše bola plynová bomba

FOTO: Kamión za jazdy začal horieť. V kabíne navyše bola plynová bomba

LIPNÍKY / V Lipníkoch na východe Slovenska v utorok ráno horel kamión. Poľský vodič počas jazdy spozoroval, že mu začala horieť kabína. Na boj s plameňmi museli na pomoc zavolať hasičov.

Na hlavnom cestnom ťahu smerom do Poľska bolo v utorok ráno rušno. Po príjazde hasičov už bola celá kabína v plameňoch. Hasiči prišli so štyrmi kusmi techniky. Počas hasenia plameňov si všimli, že v kabíne je aj plynová bomba. Tú sa podarilo dostať do bezpečia.

Vodič sa plamene pokúšal uhasiť až dvoma hasiacimi prístrojmi. No nedarilo sa. Do Poľska mal namierené z Košíc. Kabína kamiónu takmer celá zhorela, ostalo z nej iba torzo. Vodičovi sa našťastie nič nestalo. Načas stihol ujsť pred veľkými plameňmi.

Cesta do Poľska bola pre horiaci kamión úplne neprejazdná. Kamióny i osobné autá museli použiť obchádzku. Poľský vodič pri pohľade na zhorený kamión len ťažko hľadal slová a už predbežne rátal škody. "Škody odhadujem predbežne na 30 tisíc eur," povedal nešťastný vodič. Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Podobný prípad sa stal nedávno na obchvate v Prahe. Tam ale začalo horieť luxusné ferrari. Škodu vyčíslili až na 233 tisíc eur. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:30 Extrémni žgrloši III.
09:00 Súdna sieň
10:00 Súdna sieň
08:40 Simpsonovci XXII.
09:05 Simpsonovci XXII.
09:30 Simpsonovci XXIII.
08:25 POLICAJTI V AKCII
09:35 Prvé oddelenie II.
10:00 Prvé oddelenie II.
08:40 Máša a medveď I.
08:50 Rapotáčik
09:00 Ovečka Shaun 4,5
07:35 Čarodějovy hodiny
09:30 Americká Miss India
11:20 Mozek v plamenech