FOTO: Kamión za jazdy začal horieť. V kabíne navyše bola plynová bomba

FOTO: Kamión za jazdy začal horieť. V kabíne navyše bola plynová bomba

LIPNÍKY / V Lipníkoch na východe Slovenska v utorok ráno horel kamión. Poľský vodič počas jazdy spozoroval, že mu začala horieť kabína. Na boj s plameňmi museli na pomoc zavolať hasičov.

Na hlavnom cestnom ťahu smerom do Poľska bolo v utorok ráno rušno. Po príjazde hasičov už bola celá kabína v plameňoch. Hasiči prišli so štyrmi kusmi techniky. Počas hasenia plameňov si všimli, že v kabíne je aj plynová bomba. Tú sa podarilo dostať do bezpečia.

Vodič sa plamene pokúšal uhasiť až dvoma hasiacimi prístrojmi. No nedarilo sa. Do Poľska mal namierené z Košíc. Kabína kamiónu takmer celá zhorela, ostalo z nej iba torzo. Vodičovi sa našťastie nič nestalo. Načas stihol ujsť pred veľkými plameňmi.

Cesta do Poľska bola pre horiaci kamión úplne neprejazdná. Kamióny i osobné autá museli použiť obchádzku. Poľský vodič pri pohľade na zhorený kamión len ťažko hľadal slová a už predbežne rátal škody. "Škody odhadujem predbežne na 30 tisíc eur," povedal nešťastný vodič. Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Podobný prípad sa stal nedávno na obchvate v Prahe. Tam ale začalo horieť luxusné ferrari. Škodu vyčíslili až na 233 tisíc eur. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:00 Panelák
05:35 DIVOKÉ KONE
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Profesionáli II.
05:45 NAŠI II.
06:15 NAŠI II.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:05 Kdybych měl křídla
07:45 Zátah
09:55 Příběh jedné jízdy