FOTO: Kamión za jazdy začal horieť. V kabíne navyše bola plynová bomba

FOTO: Kamión za jazdy začal horieť. V kabíne navyše bola plynová bomba

LIPNÍKY / V Lipníkoch na východe Slovenska v utorok ráno horel kamión. Poľský vodič počas jazdy spozoroval, že mu začala horieť kabína. Na boj s plameňmi museli na pomoc zavolať hasičov.

Na hlavnom cestnom ťahu smerom do Poľska bolo v utorok ráno rušno. Po príjazde hasičov už bola celá kabína v plameňoch. Hasiči prišli so štyrmi kusmi techniky. Počas hasenia plameňov si všimli, že v kabíne je aj plynová bomba. Tú sa podarilo dostať do bezpečia.

Vodič sa plamene pokúšal uhasiť až dvoma hasiacimi prístrojmi. No nedarilo sa. Do Poľska mal namierené z Košíc. Kabína kamiónu takmer celá zhorela, ostalo z nej iba torzo. Vodičovi sa našťastie nič nestalo. Načas stihol ujsť pred veľkými plameňmi.

Cesta do Poľska bola pre horiaci kamión úplne neprejazdná. Kamióny i osobné autá museli použiť obchádzku. Poľský vodič pri pohľade na zhorený kamión len ťažko hľadal slová a už predbežne rátal škody. "Škody odhadujem predbežne na 30 tisíc eur," povedal nešťastný vodič. Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Podobný prípad sa stal nedávno na obchvate v Prahe. Tam ale začalo horieť luxusné ferrari. Škodu vyčíslili až na 233 tisíc eur. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 SUPERMAMA
05:10 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:10 Panelák
06:00 TIPOS INFO
06:05 Profesionáli II.
05:00 Ferdo Mravec
05:30 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:45 Kid
08:50 Poslední odkaz
10:35 Královský víkend