Oheň zachvátil pálenicu. Pri požiari pomáhali aj dobrovoľní hasiči

Oheň zachvátil pálenicu. Pri požiari pomáhali aj dobrovoľní hasiči

Archívna reportáž
embed kód
ŠARIŠSKÉ BOHDANOVCE / Dobrovoľní aj profesionálni hasiči zasahovali v sobotu pri požiari pálenice v Šarišských Bohdanovciach na východnom Slovensku. Horieť začalo neskoro večer. Zhorela celá strecha a požiar poškodil aj ďalšie časti budovy. Škody budú nemalé, niekoľko desiatok tisíc eur.

Susedia okamžite zalarmovali hasičov. Ešte pred ich príchodom profesionálov sa sami pustili do práce. Plamene sa šírili veľmi rýchlo. "My sme hasili tú prednú stranu a sused z druhej strany, tam je studňa. So záhradným čerpadlom sme striekali vodu," opísali situáciu susedia. 

Ako prví boli na mieste zásahu dobrovoľní hasiči. Zakrátko im prišli na pomoc dve posádky profesionálov. "Boli sme privolaní k požiaru pálenice. Po našom príchode bola už strecha pálenice zachvátená požiarom," uviedol Jozef Baláž , veliteľ zásahu HaZZ Prešov.  "Podarilo sa nám uhasiť polovicu, ale oheň hnalo na juh," dodal sused.

"​Majiteľ sa nachádzal na mieste, odpojil pálenicu od prívodu elektrickej energie," informoval veliteľ zásahu. 

Hasiči boli v teréne do neskorej noci. Na mieste bol aj zisťovateľ príčin požiaru. Tá ale bude známa až neskôr. "Príčina požiaru je momentálne v štádiu vyšetrovania. Škodu majiteľ odhadol predbežne na 30 tisíc eur," povedal Kamil Šoltis, riadiaci dôstojník, HaZZ Prešov. "Hovoria majitelia, že asi od komína, ale to už musí vyšetrovateľ určiť," dodal sused.  

Ničivý požiar múzea spôsobil veľké škody. Pozrite si o tom reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
17:25 Simpsonovci XIV.
17:55 Simpsonovci XIV.
18:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 Columbo
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti IX.
17:45 ZáchranáRik II.
17:55 Ferdo Mravec
18:20 Rapotáčik
16:35 Den na zkoušku
18:10 Klíč k minulosti
20:15 3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové