Dvaja muži sa policajtom vyhrážali zabitím, potom ich napadli priamo na policajnej stanici

Dvaja muži sa policajtom vyhrážali zabitím, potom ich napadli priamo na policajnej stanici

HUMENNÉ / Do dvoch policajtov v službe sa mali pustiť dvaja muži priamo na policajnom oddelení. Riešili ich pre priestupok. Odzneli vyhrážky, že policajtov pozabíjajú a došlo aj k fyzickému napadnutiu. Jeden z údajných útočníkov mal dokonca policajta pohrýzť.

Odvaha im nechýbala. 40-ročný Hankovčan a 38-ročný muž z Udavského mali najprv začať verbálnymi vyhrážkami. Tie mali neskôr prerásť do fyzického napadnutia. Trúfnuť si mali na mužov v uniforme.

K útoku malo dôjsť priamo v budove obvodného oddelenia polície v Koškoviach. Dvaja muži tu mali byť riešení pre priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Ten sa mal odohrať v jednom z pohostinstiev v obci Udavské.

Podľa polície sa jeden z údajných útočníkov pokúsil udrieť policajta do hlavy, no spacifikovali ho, aj keď kládol aktívny odpor. V tom istom čase sa mal ale do druhého policajta pustiť druhý muž. Mal doňho strkať a napokon ho údajne dokonca pohrýzol do ruky.

"Michal ako aj Jaroslav sa obom policajtom slovne vyhrážali, že ich pozabíjajú. Neskôr došlo k fyzickému útoku na zasahujúcich policajtov," uviedol Jozef Taňkoš, zástupca riaditeľa Okresného oddelenia Policajného zboru Koškovce 

Ako dodala policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, voči obom mužom boli pri služobnom zákroku použité donucovacie prostriedky - hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany v zmysle zákona.

Policajti oboch mužov obvinili z trestného činu útoku na verejného činiteľa. Obmedzili im osobnú slobodu a umiestnili ich do cely predbežného zadržania. Obvineným mužom v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Najlepšie svetové videá V.
18:25 Áno, šéfe! USA IV.
19:30 Profesionáli III.
17:50 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
20:10 Kosti IV.
18:10 Viking Vicky
18:25 Ruby z dúhy I.
18:40 Požiarnik Sam IX.
17:45 Divergence
20:15 Příběh mého syna
22:30 Vlčí volání