Obvineného zverolekára z korupcie na okresnom úrade nechali na slobode

Obvineného zverolekára z korupcie na okresnom úrade nechali na slobode

BRATISLAVA / Veterinárny lekár Vladimír M., ktorý je jedným z obvinených v kauze korupcie na Okresnom úrade v Bratislave, ostáva na slobode. Rozhodol o tom dnes na verejnom zasadnutí Najvyšší súd SR. Zamietol tak sťažnosť prokurátora proti minulotýždňovému verdiktu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu. Rozhodnutie odôvodnili tak, že nie je jasné či obvinený páchal skutok vedome.

Veterinára Vladimíra M. obvinili v kauze korupcie na okresnom úrade v Bratislave. V utorok 14. augusta ale Najvyšší súd rozhodol, že zostáva na slobode. Zamietol tak sťažnosť prokurátora proti minulotýždňovému verdiktu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu. Podľa odôvodnenia tohto rozhodnutia zatiaľ nie je jasné, či Vladimír M. vedome páchal trestnú činnosť uvedenú v uznesení o vznesení obvinenia. Podľa tvrdení obhajoby totiž obvinený plnil prevažne príkazy obvineného Branislava R., s ktorým figurovali vo viacerých spoločných firmách.  

​Podľa súdu tiež nie je jasné, že by mal Vladimír M. zo skutkov nejaký prospech.

Na okresnom úrade NAKA zasahovala v stredu 8. augusta. Na prípade mala polícia pracovať dva roky. Na mieste zadržali sedem osôb. Pri akcii zasahovalo najmenej 75 policajtov. Organizovaná skupina na odbore životného prostredia údajne za úplatky vybavovala povolenia pre stavebné firmy. Navyše sa na portáli TV-NOVINY objavili informácie, že jeden z obvinených bol medzi prvými sponzormi vládnej strany MOST HÍD. Najvyšší súd dnes v jeho neprítomnosti potvrdil, že rovnako ako ďalší dvaja obvinení, aj on zostáva vo väzbe.

 Zmluvy a nadväzujúce právne úkony, ako aj viaceré bankové operácie cez nimi riadené spoločnosti, pritom údajne slúžili len na zakrytie pôvodu peňazí z korupcie. Prokurátor naznačil, že úplatky môžu byť vyššie ako doteraz uvádzaných 330 tisíc eur.

Stanovisko ministerstva vnútra k razii na okresnom úrade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
10:50 Súdna sieň
12:00 Noviny o 12:00
09:50 Kosti IX.
11:05 Letecké katastrofy XVI.
12:25 Profesionáli III.
09:30 Prvé oddelenie
10:20 Nákupné maniačky
11:55 Pod povrchom
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
08:55 Nanga Parbat
10:50 Sladko-slaná láska
12:30 Železná lady