Súd rozhodoval o prepustení Nishitu na slobodu. Obžalovaný je z vraždy futbalistu

Súd rozhodoval o prepustení Nishitu na slobodu. Obžalovaný je z vraždy futbalistu

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Nishit, ktorý začiatkom októbra v centre Bratislavy podľa obžaloby bodol futbalistu Branislava tak, že krátko po útoku zomrel, stál opäť pred okresným súdom. Ten ešte koncom júla rozhodol o jeho prepustení na slobodu. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný.

Na Okresnom súde v Bratislave v stredu súd prejednával prípad obžalovaného Nishitu T. Súd médiá informoval, že ešte dňa 27. júla rozhodol o prepustení obžalovaného na slobodu. Väzbu nahradil dohľadom, monitorovacím zariadením a obžalovaný musí odovzdať pas a nosiť monitorovací náramok. 

Rozhodnutie ale nie je právoplatné. Prokurátor podal sťažnosť, rozhodovať bude vo veci ešte krajský súd. Hlavné pojednávanie potom pokračovalo čítaním listinných dôkazov. Sudca čítal výpovede policajtov, ktorí Nishitu krátko po čine zadržali.

Podozrivý muž totiž po čine odišiel, cestou zahodil do kanála nôž. Ihneď po ňom začali pátrať policajné hliadky. Jedna z nich ho zastihla neďaleko michalskej brány. Najskôr sa mal tváriť, že ich nepočuje. Potom si všimli, že má vo vrecku ďalší nôž a snaží sa ho vytiahnuť. "Hneď na to bol vykonaný služobný zákrok v spolupráci s hliadkou. Bol viackrát poučený o tom, že je podozrivý zo spáchania trestného činu," vypovedal jeden z policajtov. 

Prokuratúra viní obžalovaného z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Ten to však popiera a tvrdí, že konal v sebaobrane. "Zrazu ma zastavili traja muži, začali ma strkať, biť a verbálne urážať rasistickými slovami," povedal Nishit na súde. "Klient s obžalobou nesúhlasí, je mu veľmi ľúto čo sa stalo, ale konal v nutnej obrane," dodáva jeho obhajca. "No ak dve rany pre mňa a 5 rán pre kamaráta je sebaobrana, tak neviem," pochybovačne skonštatoval kamarát zosnulého, ktorého Ind údajne tiež napadol. 

Pozrite si súvisiacu archívnu reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:10 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:00 Prvé oddelenie II.
05:20 DEDIČSTVO
06:05 MacGyver
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
05:20 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:15 Popelky
07:50 Vyškolena láskou
09:30 Arrietty ze světa půjčovníčků