Záchranári našli 5-ročné dieťa v bezvedomí. Po prevoze do nemocnice zomrelo

Záchranári našli 5-ročné dieťa v bezvedomí. Po prevoze do nemocnice zomrelo

MEDZILABORCE / Veľká tragédia otriasla rodinou z Medzilaboriec. 5-ročné dievčatko im zomrelo uplynulú noc potom, čo ho záchranári transportovali do nemocnice. Presnú príčinu smrti však zatiaľ lekári nepoznajú. Navyše, matka dieťaťa je momentálne vo väzení.

Tragédia sa odohrala v jednom z domov na ulici v Medzilaborciach. To, prečo 5 ročné dieťa zomrelo, si nikto nevie vysvetliť. "Také malé decko zomrie a ani choré nebolo." "Prišla záchranka a viac nevieme nič." "Zobrala ju záchranka polomŕtvu, o pol dvanástej už bola mŕtva." Popísali miestni obyvatelia. Záchranárov mali príbuzní dievčatka privolať okolo pol desiatej večer. "Lekár ambulancie rýchlej záchrannej služby po príchode na miesto zistil, že 5-ročné dievčatko je v bezvedomí, stabilizoval vitálne funkcie," potvrdil Jozef Minár z operačného strediska záchranárov. 

Vo vážnom stave ho okamžite transportovali do humenskej nemocnice. "Dieťa bolo dovezené z Medzilaboriec RZP v kritickom stave, ktorý vyžadoval neodkladnú resuscitáciu. Napriek maximálnemu úsiliu sa ho nepodarilo oživiť," povedala Jana Fedáková, hovorkyňa siete nemocníc. Príbuzní a známi nebohého dievčatka nám povedali, že jeho matka je vo väzení. O dieťa sa podľa ich slov staral iba otec. "Jej matka nie je doma, ona je v base. Dostala za elektriku, čo brala načierno, basu šesť, či sedem mesiacov," tvrdí miestna obyvateľka.

Na určenie príčiny úmrtia bola nariadená pitva. "Polícia v danej veci nezačínala trestné stíhanie, nakoľko v danej veci na základe pitvy bolo zistené, že smrť nastala bez cudzieho zavinenia z chorobných príčin," tvrdí Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove. "Povedali, že mala vysoké teplota, nebola predtým nijako chorá." "Tu sa furt hralo s deťmi, tak ja neviem, čo sa tam stalo," opisujú susedia.

Život dieťatka zachraňovali záchranári aj v pondelok. Žiaľ, s rovnakým výsledkom:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:00 Krúdovci
10:00 Avengers: Endgame
14:05 Mission: Impossible
08:25 Súdna sieň
09:45 Skutočné príbehy
11:00 Slnečná
09:10 Tanec je moja vášeň
11:35 Kosti III.
12:35 Kosti III.
09:05 Hanička a Murko pre najmenších
09:15 Ocko hrdina
09:25 Najmenší slon na svete
07:40 Mámy na nože
09:20 Gagarin
11:25 Tankový prapor