Rútil sa 215 kilometrovou rýchlosťou, na policajtov nereagoval. Vysvitlo, že vodičák mu zobrali pre podobný trestný čin

Rútil sa 215 kilometrovou rýchlosťou, na policajtov nereagoval. Vysvitlo, že vodičák mu zobrali pre podobný trestný čin

NOVÉ ZÁMKY / Na motorke, len v tričku a krátkych nohaviciach, sa preháňal viac ako 200-kilometrovou rýchlosťou. Nebolo to v manéži na pobavenie publika, ale za plnej premávky, ohrozujúc seba a hlavne ostatných účastníkov dopravy. Šialenú jazdu 33-ročného muža stopli až dopravní policajti z Nových Zámkov. Predchádzala tomu naháňačka, pretože mladík sa snažil ujsť.

Pozornosti novozámockých dopravných policajtov neušla agresívna jazda motorkára, ktorý na tejto ceste mieril von z mesta. Muž prilbu síce mal, ale sadol si na motorku len v tričku a krátkych nohaviciach. Postupne rýchlosť zvyšoval, predchádzal pred ním idúce autá aj napriek plnej čiare a bezohľadnou jazdou ohrozoval účastníkov premávky. ​

​Za mestom sa, kľučkujúc pomedzi ne, rútil miestami až 215 kilometrovou rýchlosťou. "Motocyklista prekročil maximálne povolenú rýchlosť o 114 km za hodinu, pričom pri prejazde cez železničné priecestie, kde je povolená maximálna rýchlosť 50km/h, jazdil rýchlosťou 138 km za hodinu," potvrdila Božena Bruchterová, hovorkyňa KR PZ v Nitre.

A to už po zohľadnení odchýlky, na radare svietilo pri jeho prelete ponad koľajnice 146 kilometrov za hodinu. Po ďalších nebezpečných manévroch na kruhovej križovatke pokračoval v nehoráznej jazde aj v blízkej dedine. Na úzkych cestách si to hasil aj 150 kilometrovou rýchlosťou. Na signály policajtov, aby zastal, nereagoval. Pred policajtmi sa snažil ukryť v uličke, ale ani tento manéver mu nevyšiel. "Z motorky zoskočil a bežal ďalej do poľa, kde ho hliadka dobehla. Lustráciou bolo zistené, že vodičský preukaz má zadržaný a doklady od motorky nemá," dodala Bruchterová.

Evidenčné číslo motorky nebolo pridelené modelu, ktorým muž z Lehoty ohrozoval iných vodičov a ľudí na ulici. Navyše 33-ročný Lukáš podľa našich informácií z policajného zdroja prišiel o vodičák za podobný delikt pred časom, na 50 mesiacov má zakázané šoférovanie. Keďže vyrozumenie o zákaze si z pošty zatiaľ neprevzal, marenie úradného výkonu ho predbežne obišlo, polícia môže zatiaľ prípad riešiť len ako priestupok.

​Vodičov, ktorí prekračujú limity je na cestách stále veľa:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
10:05 Nákupné maniačky
11:40 NOVÉ BÝVANIE
13:00 Simpsonovci XXII.
09:45 Policajt z L.A.
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:05 Neserte nám pestúnku II.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
10:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
10:05 Rande u přepážky
11:40 Cesta za snem
13:25 Náhradní plán