Pri tragickej nehode prišiel o život deväťročný chlapec

Pri tragickej nehode prišiel o život deväťročný chlapec

TRSTENÁ / V stredu večer okolo desiatej hodiny sa v Trstenej stala tragická dopravná nehoda. Pri zrážke dvoch áut prišiel o život 9-ročný chlapec. Ďalšie dieťa, ktoré bolo v aute, previezli do nemocnice. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.

"Vypili sme asi pol piva, keď som počul strašnú ranu. Vybehli sme vonku, boli tam dve autá. Jedno bolo v značke, druhé auto bolo v strede cesty," povedal svedok a zároveň záchranár Štefan Baťa. Na základe doteraz vykonaného šetrenia bolo zistené, že 21-ročný vodič z Tvrdošína šoféroval auto značky Audi S5 v smere na Tvrdošín. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s oproti idúcim Volkswagenom Golf, ktoré viedol 46-ročný vodič z Tvrdošína.

Pri dopravnej nehode utrpel 9-ročný chlapec z vozidla Volkswagen zranenia, ktorým na mieste podľahol. Oživovať sa ho snažil aj jeho vlastný otec, ktorý je hasič.

Ťažké zranenia utrpelo 6-ročné dievča z toho istého auta. Predbežne ľahké zranenia utrpeli obaja vodiči a dvaja spolujazdci z vozidla Volkswagen. Alkohol u vodiča po dychových skúškach nezistili. Vodičovi Audi policajti na mieste zadržali vodičský preukaz. Hmotnú škodu predbežne vyčíslili na 16 000 eur. V súvislosti s touto tragickou dopravnou nehodou začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Cesta bola z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti cestnú premávku usmerňovali a odkláňali po náhradných trasách.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke a dodržiavali dopravné predpisy. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Na mieste nehody bola reportérka TV JOJ Iveta Marešová. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 SUPERMAMA
05:10 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:10 Panelák
06:00 TIPOS INFO
06:05 Profesionáli II.
05:00 Ferdo Mravec
05:30 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:45 Kid
08:50 Poslední odkaz
10:35 Královský víkend