Havária vrtuľníka pri Prešove. Pilot podľahol zraneniam na mieste

Havária vrtuľníka pri Prešove. Pilot podľahol zraneniam na mieste

Archívna reportáž
embed kód
PREŠOV / Vo večerných hodinách sa v blízkosti Prešova zrútila helikoptéra, ktorá mala údajne na palube jedného človeka. Takmer polovica východného Slovenska stratila elektrický prúd.

Neďaleko Prešova sa okolo 19:00 zrútil civilný vrtuľník. Ten mal pilotovať 63-ročný podnikateľ z Prešova, ktorý na mieste zomrel. "Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že vrtuľník sa pravdepodobne zamotal do drôtov, čo spôsobilo jeho následný pád. Vo vrtuľníku sa nachádzala jedna osoba, ktorá svojim zraneniam na mieste podľahla," uviedla hovorkyňa  hasičov Katarína Križanová.  

Vo vrtuľníku prišiel o život známy prešovský podnikateľ. Príčiny a okolnosti tragédie na mieste skúmal aj Letecký vyšetrovací úrad. K nešťastiu došlo pred západom slnka. Je možné, že to pilota oslepilo. 

Obyvatelia severovýchodného Slovenska boli bez elektriny

Keďže vrtuľník narazil do drôtov veľmi vysokého napätia, nehoda spôsobila aj rozsiahly výpadok elektrického prúdu. Problémy s elektrinou mali nielen na Šariši, ale na celom území severovýchodného Slovenska. Bez elektriny bolo viac ako 55 000 odberných miest.

Výpadok prúdu zasiahol aj mestskú hromadnú dopravu v Prešove, kde trolejbusy museli odtiahnuť a nahradiť autobusmi. Východoslovenská distribučná vyslala do terénu posilnené pohotovostné zložky. Po niekoľkých hodinách sa im podarilo dodávky prúdu obnoviť.

Pád vrtuľníka zachytili svedkovia na videu.

Na mieste je reportér TV JOJ Vlado Jurek. Informácie budeme priebežne aktualizovať.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:40 Extrémna premena II.
11:35 Profesionáli VIII.
12:30 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
10:20 MacGyver
12:50 Prvé oddelenie II.
13:40 Planéta bez ľudí II.
10:10 NOVÉ BÝVANIE
11:30 JAG III.
13:30 Kosti IV.
11:05 Fix a Foxi
11:35 Príbehy dvoch myší
12:00 Albert spoznáva svet
10:45 Žena z mých snů
12:30 Vášeň mezi řádky
14:30 S tváří anděla