Na železničnej stanici v Poprade nahlásili bombu

Na železničnej stanici v Poprade nahlásili bombu

POPRAD / Železničnú stanicu v Poprade večer takmer na tri hodiny vyradila nahlásená bomba. Na miesto prišli všetky záchranné zložky i psovod so špeciálne vycvičeným psom.

Železničnú stanicu v Poprade policajti v stredu večer evakuovali. Približne o 20:35 niekto nahlásil nástražný výbušný systém.

​Zo stanice i nástupíšť museli odísť nielen cestujúci, ale aj všetci zamestnanci. Policajti požiadali o opustenie priestorov dokonca aj návštevníkov vedľa stojaceho hotela. Okolie páskami uzavreli a nepúšťali ani autá na blízke parkoviská. Prichádzajúce vlaky do stanice vojsť tiež nemohli, boli zastavené pred stanicou z oboch strán.

Na miesto prišli hasiči, záchranári, viaceré policajné zložky, vrátane psovoda so špeciálne vycvičeným psom na vyhľadávanie výbušnín. Krátko po 23. hodine polícia akciu odvolala. Bombu nenašli a život sa na železničnej stanici postupne vracal do normálu. Podľa najnovších informácií z dnešného rána popradskí policajti mali zadržať podozrivého muža, ktorý mal bombu nahlásiť. "Môžem potvrdiť, že vo štvrtok ráno popradskí policajti zadržali na železničnej stanici v Poprade podozrivú osobu, s ktorou sú vykonávané procesné úkony, preto bližšie informácie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť," potvrdil Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:50 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:30 NOVÉ BÝVANIE
12:55 NA CHALUPE
14:05 Panelák
10:55 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
12:00 MacGyver
13:00 Spravodlivosť v krvi VII.
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:15 Oskar v balóne
10:40 Příběh jedné jízdy
12:35 Jmenuji se Jerry
14:25 Zátah