Na železničnej stanici v Poprade nahlásili bombu

Na železničnej stanici v Poprade nahlásili bombu

POPRAD / Železničnú stanicu v Poprade večer takmer na tri hodiny vyradila nahlásená bomba. Na miesto prišli všetky záchranné zložky i psovod so špeciálne vycvičeným psom.

Železničnú stanicu v Poprade policajti v stredu večer evakuovali. Približne o 20:35 niekto nahlásil nástražný výbušný systém.

​Zo stanice i nástupíšť museli odísť nielen cestujúci, ale aj všetci zamestnanci. Policajti požiadali o opustenie priestorov dokonca aj návštevníkov vedľa stojaceho hotela. Okolie páskami uzavreli a nepúšťali ani autá na blízke parkoviská. Prichádzajúce vlaky do stanice vojsť tiež nemohli, boli zastavené pred stanicou z oboch strán.

Na miesto prišli hasiči, záchranári, viaceré policajné zložky, vrátane psovoda so špeciálne vycvičeným psom na vyhľadávanie výbušnín. Krátko po 23. hodine polícia akciu odvolala. Bombu nenašli a život sa na železničnej stanici postupne vracal do normálu. Podľa najnovších informácií z dnešného rána popradskí policajti mali zadržať podozrivého muža, ktorý mal bombu nahlásiť. "Môžem potvrdiť, že vo štvrtok ráno popradskí policajti zadržali na železničnej stanici v Poprade podozrivú osobu, s ktorou sú vykonávané procesné úkony, preto bližšie informácie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť," potvrdil Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Mechanik zabijak 2
22:40 Periskop hore a dole
00:50 Noviny TV JOJ
20:45 Neriadená strela
22:50 Mesto 44
01:40 Smrť jej pristane
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
22:00 INKOGNITO
20:25 Robošváb IV.
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
20:15 Gun Shy - Hrdina náhodou
21:55 Otcové a dcery
23:45 Jako ty