Na železničnej stanici v Poprade nahlásili bombu

Na železničnej stanici v Poprade nahlásili bombu

POPRAD / Železničnú stanicu v Poprade večer takmer na tri hodiny vyradila nahlásená bomba. Na miesto prišli všetky záchranné zložky i psovod so špeciálne vycvičeným psom.

Železničnú stanicu v Poprade policajti v stredu večer evakuovali. Približne o 20:35 niekto nahlásil nástražný výbušný systém.

​Zo stanice i nástupíšť museli odísť nielen cestujúci, ale aj všetci zamestnanci. Policajti požiadali o opustenie priestorov dokonca aj návštevníkov vedľa stojaceho hotela. Okolie páskami uzavreli a nepúšťali ani autá na blízke parkoviská. Prichádzajúce vlaky do stanice vojsť tiež nemohli, boli zastavené pred stanicou z oboch strán.

Na miesto prišli hasiči, záchranári, viaceré policajné zložky, vrátane psovoda so špeciálne vycvičeným psom na vyhľadávanie výbušnín. Krátko po 23. hodine polícia akciu odvolala. Bombu nenašli a život sa na železničnej stanici postupne vracal do normálu. Podľa najnovších informácií z dnešného rána popradskí policajti mali zadržať podozrivého muža, ktorý mal bombu nahlásiť. "Môžem potvrdiť, že vo štvrtok ráno popradskí policajti zadržali na železničnej stanici v Poprade podozrivú osobu, s ktorou sú vykonávané procesné úkony, preto bližšie informácie v tejto chvíli nie je možné poskytnúť," potvrdil Daniel Džobanik, hovorca KR PZ v Prešove.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Súdna sieň
05:35 POLICAJTI V AKCII
06:20 Profesionáli
05:05 Robošváb
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
05:55 Poslední templář
07:30 Jezdkyně
09:20 Bobule