Prípad dezinfekčného prostriedku v minerálke 11-ročného chlapca už rieši polícia

Prípad dezinfekčného prostriedku v minerálke 11-ročného chlapca už rieši polícia

SKÝCOV / Prípadom 11-ročného chlapca, ktorému niekto nalial do fľaše s minerálkou dezinfekčný prostriedok sa už zaoberá polícia. Podozriví z tohto činu sú spolužiaci školáka.

Incident, ktorý sa odohral v základnej škole na polícii nikto neodhlásil, po medializácii sa ale tím okamžite začali zaoberať. Podľa informácii TV JOJ z prostredia vyšetrovania už polícia vypočula niektorých žiakov s rodičmi. "V danom prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu," informuje policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. 

Expertíza vody 

Poškodený chlapec si do školy priniesol fľašu s minerálkou. Má silné migrény, preto musí dodržiavať pitný režim.  Cez hodinu sa z nej napil a zistil, že niečo nie je v poriadku. "Dal si glg a hneď povedal učiteľovi, že tam smrdí Savo. Nechcel tomu veriť a vraj sa jej napil tiež," opisuje incident matka žiaka. 

Učiteľ, potom takmer celý obsah podľa rodičov vylial. Zostali tam iba zvyšky, a aj po niekoľkých dňoch tam bol cítiť chemikáliu. Zvyšky tekutiny, ktoré zostali vo fľaši polícia už poslala na expertízu.

Stačí pokarhanie

Chemikáliu, podľa rodičov do minerálky naliali chlapcovi traja spolužiaci. Riaditeľka ešte v pondelok poslala vyjadrenie, že situáciu riešia podľa smerníc školy. Rodičia však boli nespokojní. "Mamičky detí, čo mu to naliali sa dohodli, že to bude len pokarhanie. Nikto sa synovi neospravedlnil a ešte sa chovali arogantne," hnevala sa matka. 

Pozrite si súvisiacu archívnu reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
22:00 INKOGNITO
23:10 SEDEM
20:10 Spojenec
22:25 OKTAGON MAGAZIN
23:00 Bláznivá jazda
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
22:55 ŽREBOVANIE
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:20 Požiarnik Sam VIII.
20:15 2 Bobule
22:00 Alibi na klíč
23:35 Extáze