Na generálnej prokuratúre sa bude Saková informovať o postupe policajtov na začiatku vyšetrovania vraždy Kuciaka

23.05.2018 15:51 Noviny.sk Krimi

Na generálnej prokuratúre sa bude Saková informovať o postupe policajtov na začiatku vyšetrovania vraždy Kuciaka

BRATISLAVA / Ministerka vnútra Denisa Saková sa bude na Generálnej prokuratúre SR informovať, či na začiatku vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka došlo alebo nedošlo k zlyhaniu práce policajtov.

"Budem sa dotazovať, lebo som povedala, že prácu mojich kolegov nebiadem hodnotiť podľa toho, že sa niekde objaví nejaká informácia, ale chcem mať spätnú väzbu o tom, ako moji kolegovia pracujú," povedala dnes pre médiá. Podľa Sakovej nastal v tomto prípade "trošku nesúlad informácií". "Vyšetrovateľ podľa miestnej a vecnej príslušnosti prišiel na obhliadku a potom, keďže išlo o úkladnú vraždu, tak samozrejme sa tento prípad presunul na NAKA. A vznikla tu nejaká informácia, že nejaký vyšetrovateľ mal byť odvolaný alebo nedodržal procesné kroky. Takouto informáciou zatiaľ nedisponujem," uviedla.

Postup polície na začiatku vyšetrovania kritizoval Daniel Lipšic, ktorý je právnym zástupcom rodiny zavraždeného Jána Kuciaka. Podľa neho neboli napríklad zabezpečené všetky stopy, pričom niektoré mohli byť zmarené. Úrad špeciálnej prokuratúry v tejto súvislosti vydal stanovisko, podľa ktorého "vo vzťahu k vyšetrovateľovi Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava, ktorý vo veci vykonával prvotné úkony na mieste činu, najmä obhliadku miesta činu, boli pri výkone dozoru prokurátora zistené niektoré nedostatky, na ktoré prokurátor bezodkladne reagoval".

Vzhľadom na to, že uvedený vyšetrovateľ už nie je vo veci činný, prokurátor nemôže podľa ÚŠP vykonať vo vzťahu k nemu žiadne ďalšie opatrenia. Ministerka vnútra však tvrdí, že takéto rozhodnutie jej ešte doručené nebolo. "Zatiaľ túto spätnú väzbu nemám a nerada budem hodnotiť a degradovať prácu mojich kolegov," zdôraznila. Ak k pochybeniam došlo, bude sa rozhodovať o ďalších krokoch, dodala Saková.

​Nezhody s dátumom úmrtia v liste:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 Aféry II.
17:30 NOVINY
18:00 PROSTŘENO
16:50 Simpsonovci I.
17:20 Najlepšie svetové videá V.
18:25 Áno, šéfe USA II.
16:05 Vražedné Miami
17:05 Doktori II.
18:00 Súdna sieň
16:45 Okido I.
17:00 Rapotáčik 2
17:05 Maxipes Fík
16:30 Hříšný tanec
18:25 Druhá šance
20:15 Altamira