Ročné dievčatko spadlo do guláša, zasahoval vrtuľník

Ročné dievčatko spadlo do guláša, zasahoval vrtuľník

CEROVO / Iba niekoľko mesačné dievčatko spadlo do čerstvo uvareného gulášu. S popáleninami druhého stupňa dieťa letecky transportovali do Košíc. Nešťastie sa stalo na lazoch v okrese Krupina.

Podľa informácií televízie JOJ mala ročná Kristínka popáleniny na dolných končatinách. Priamo z miesta nešťastia dieťa odviezli rodičia do nemocnice vo Veľkom Krtíši. Odtiaľ ju previezol vrtuľník do Košíc.  

"Leteckí záchranári z Košíc boli požiadaní o urgentný letecký prevoz pre ročné dieťatko. Dievčatko utrpelo popáleniny 2. stupňa oboch dolných končatín na 20 percentách povrchu tela. Po primárnom ošetrení a stabilizovaní stavu v nemocnici vo Veľkom Krtíši ho v sprievode matky dieťatko letecky previezli na vyššie špecializované pracovisku, Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach – Šaci," informovala hovorkyňa vrtuľníkovej leteckej záchrannej služby ATE Zuzana Hopjaková.

"V sobotu sme hospitalizovali dieťa na klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v nemocnici Košice Šaca. Vzhľadom na jeho nízky vek, sa nebudeme bližšie vyjadrovať k jeho zdravotnému stavu," povedala hovorkyňa nemocnice Alžbeta Sivá.

Ako povedal starý otec dievčatka, na dvore varili guláš, ktorý potom odniesli do domu a položili na zem. Dievčatko cúvalo a skončilo v kotli. 

Záchranári nazvali túto nehodu zázrakom. Chlapec prežil zrážku s vlakom:

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
09:10 Profesionáli III.
10:15 Nákupné maniačky
11:40 NOVÉ BÝVANIE
09:45 Policajt z L.A.
11:00 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
12:05 Neserte nám pestúnku II.
10:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Zabi nudu! II.
08:30 Hrdinové ohně
10:55 Zlatý holky
12:45 Jdi svou cestou