Ročné dievčatko spadlo do guláša, zasahoval vrtuľník

Ročné dievčatko spadlo do guláša, zasahoval vrtuľník

CEROVO / Iba niekoľko mesačné dievčatko spadlo do čerstvo uvareného gulášu. S popáleninami druhého stupňa dieťa letecky transportovali do Košíc. Nešťastie sa stalo na lazoch v okrese Krupina.

Podľa informácií televízie JOJ mala ročná Kristínka popáleniny na dolných končatinách. Priamo z miesta nešťastia dieťa odviezli rodičia do nemocnice vo Veľkom Krtíši. Odtiaľ ju previezol vrtuľník do Košíc.  

"Leteckí záchranári z Košíc boli požiadaní o urgentný letecký prevoz pre ročné dieťatko. Dievčatko utrpelo popáleniny 2. stupňa oboch dolných končatín na 20 percentách povrchu tela. Po primárnom ošetrení a stabilizovaní stavu v nemocnici vo Veľkom Krtíši ho v sprievode matky dieťatko letecky previezli na vyššie špecializované pracovisku, Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Košiciach – Šaci," informovala hovorkyňa vrtuľníkovej leteckej záchrannej služby ATE Zuzana Hopjaková.

"V sobotu sme hospitalizovali dieťa na klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v nemocnici Košice Šaca. Vzhľadom na jeho nízky vek, sa nebudeme bližšie vyjadrovať k jeho zdravotnému stavu," povedala hovorkyňa nemocnice Alžbeta Sivá.

Ako povedal starý otec dievčatka, na dvore varili guláš, ktorý potom odniesli do domu a položili na zem. Dievčatko cúvalo a skončilo v kotli. 

Záchranári nazvali túto nehodu zázrakom. Chlapec prežil zrážku s vlakom:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 Rodinné záležitosti
12:00 NOVINY O 12:00
12:45 TOP STAR
11:10 MacGyver
12:35 Fórky, vtipky XXVIII.
13:05 Simpsonovci XXI.
10:30 Klamári I.
11:45 Kravaťáci VII.
12:45 Titanic: Krv a oceľ
11:20 Fix a Foxi II.
11:45 Timothy ide do školy
12:00 Oskar v balóne
09:55 Příběh jedné jízdy
11:55 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
13:35 Ztracená dívka