Policajti, ktorí brutálne dokopali Michaelu, stáli opäť na súde. Očakávaný rozsudok zmarila svedkyňa

Policajti, ktorí brutálne dokopali Michaelu, stáli opäť na súde. Očakávaný rozsudok zmarila svedkyňa

TRNAVA / Policajti z PMJ, ktorí brutálne dokopali 22-ročnú postrelenú vodičku Michaelu krátko po naháňačke, sa postavili pred senát súdu už druhý raz. Očakávaný rozsudok však zmarila jedna svedkyňa. K incidentu došlo predvlani a dôkazom je aj zverejnený videozáznam.

Michaela ako vodička nebezpečne unikala z Trnavy do obce Madunice. Prešla asi 20 km a zaznelo 32 výstrelov. Dve rany zasiahli aj jej spolujazdkyňu Ninu, ktorá prišla vypovedať ako svedok. Jej nešťastný otec konanie troch policajtov tvrdo odsúdil. "Už predtým ako došiel k autu, tak on videl, že sa zamkli a vystrielali na ne 3 zásobníky. To je trošku moc nie?" pýtal sa nahnevaný otec.

Výsledok boli dve postrelené dievčatá a surový zásah bývalých PMJ-čkarov. Všetci traja totiž dostali krátko po incidente výpoveď. Nina sedela na zadnom sedadle za vodičkou Michaelou. Tá dostala ranu do ucha a do hrude, a Nina do pleca a do chrbta. Spomínať na to už nechce.

V aute sedeli okrem vodičky, ďalšie tri dievčatá. Svedkyňa Nina na súde uviedla, že jazda počas úteku, bola veľmi rozhádzaná, a že všetky na Michaelu kričali, aby zastala. Vodička ale veľkou rýchlosťou, pod vplyvom drog, išla ďalej. Dostala už podmienku za zločin útoku na verejného činiteľa. Svoje konanie oľutovala.

To, že išlo o neprimeraný zásah vyhodnotil nadriadený dotknutých troch expolicajtov, po vzhliadnutí videa. Prípad, preto on sám posunul na Inšpekciu rezortu vnútra. Uviedol to aj na súde. Obžalovaní muži Ján, Peter a Jaro argumentovali tým, že boli pod veľkým stresom a emocionálnym rozpoložením.

Expolicajtom hrozí až 10 ročné väzenie. Poľahčujúcu okolnosť má ale len jeden z nich a to Jaroslav. Ten sa totiž naposledy k skutku priznal. Ostatní dvaja uviedli, že sa cítia nevinní. Okrem toho obžalovaný Jaroslav prvýkrát prehovoril aj na kameru. "Je mi to ľúto," povedal. 

Pozrite si celý rozhovor s Michaelou o osudnej noci: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:15 Súdna sieň
06:05 Dr. Dokonalý
07:25 Panelák VIII.
05:40 Dovidenia, stará mama! II.
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:50 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
06:00 Který je ten pravý?
07:45 Můj šálek kávy
09:25 Kapitán Mike křižuje Ameriku